Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Iskra Bożego Miłosierdzia” na Jasnej ...

“Iskra Bożego Miłosierdzia” na Jasnej Górze – Rektor Sanktuarium w Łagiewnikach z wykładem podczas 38. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Przewodników Turystycznych

W dniach 11-12 marca 2023 roku odbywała się na Jasnej Górze 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Przewodników Turystycznych. Towarzyszyło jej hasło “Iskra Bożego Miłosierdzia”. Wykład na rozpoczęcie pielgrzymki przedstawił ks. dr Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W wykładzie inauguracyjnym Rktor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach mówił: – Bardzo dziękuję za zaproszenie na XXXVIII Pielgrzymkę Przewodników Turystycznych na Jasną Górę. Ale nade wszystko dziękuję za temat tegorocznej pielgrzymki „Iskra Bożego Miłosierdzia”. Temat tak związany z miejscem, z którego przybywam i do którego Wy zapewne często przybywacie jako Przewodnicy.

Ks. Bielas przywołał fragment z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny: „Gdy się modliłam za Polskę usłyszałam te słowa: Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje”. – Ojciec Święty Jan Paweł II w czasie swojej ostatniej pielgrzymki do Ojczyzny, gdy przybył do Łagiewnik 17 sierpnia 2002 roku nawiązał do tych słów w homilii podczas Mszy świętej z konsekracją Bazyliki, mówiąc:

„Dlatego dziś w tym sanktuarium chcę dokonać uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu. Czynię to z gorącym pragnieniem, aby orędzie o miłosiernej miłości Boga, które tutaj zostało ogłoszone za pośrednictwem Siostry Faustyny, dotarło do wszystkich mieszkańców ziemi i napełniało ich serca nadzieją. Niech to przesłanie rozchodzi się z tego miejsca na całą naszą umiłowaną Ojczyznę i na cały świat. Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść „iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście” (por. Dzienniczek, 1732).

„Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” – to niejako testament Jana Pawła II, który nam zostawił Papież Miłosierdzia i przekazał do realizacji – powiedział Rektor łagiewnickiego Sanktuarium, w dalszej części swojego wystąpienia przekazując informacje o tym, jak „iskra Bożego Miłosierdzia” rozeszła się po świecie i jakie działania w czasie ostatnich dwóch lat podjęło Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Ks. Bielas przedstawił inicjatywę modlitewną związaną z dwudziestoleciem zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, którego dokonał 17 sierpnia 2002 roku św. Jan Paweł II. – Nasze serca radują się z faktu, że udało się wysłać w świat „iskrę miłosierdzia” z Łagiewnik przy okazji tej rocznicy i przypomnieć w tym niespokojnym czasie, że „w miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście”.

W pielgrzymce, poprzedzonej rekolekcjami, uczestniczyli przewodnicy turystyczny z całej Polski, m.in. z: Malborka, Krosna, Krakowa czy Rzeszowa.

Obejrzyj też:

Zobacz więcej o —> 20-leciu Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu

Info i foto na podstawie —> Małgorzata Pabis: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: „Iskra Bożego Miłosierdzia”

Zobacz też —> JasnaGora.com: Aby kochać, trzeba poznać – 38. Pielgrzymka Przewodników Turystycznych


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja