Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Pielgrzym” – zapis pierwszej pie...

Film “Pielgrzym” – zapis pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Film “Pielgrzym” to zapis pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, której 45. rocznica przypada w czerwcu 2024 roku. – Spośród innych filmów wyróżnia się tym, że w sposób niezwykle emocjonalny pokazuje, jak Polacy przeżywali przyjazd Papieża Wojtyły do Ojczyzny – mówił ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, w czerwcu 2019 r., po publikacji filmu na YouTube na kanale Episkopat News.

W dniu 2 kwietnia 2024 r. minęła 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. 18 maja 2024 minęła 104. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. papieża Jana Pawła II.


„Pierwsza pielgrzymka papieska była jednym z najważniejszych wydarzeń w 1000-letniej historii naszego kraju. Miliony ludzi na celebracjach, łzy, kwiaty i wzruszenie na twarzach, to wszystko porusza także dziś widzów filmu „Pielgrzym”. Ten film pomaga osobom pamiętającym tamte dni przeżyć je na nowo, a młodszym doświadczyć ich po raz pierwszy” – podkreślił rzecznik Episkopatu.

Od 1 czerwca 2019 r. film “Pielgrzym” Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego – o 9 dniach, które zmieniły Polskę – jest dostępny w Internecie na YouTube na kanale Episkopat News: https://youtu.be/t2BtCvThuSg

Posłuchaj Rzecznika Episkopatu Polski:


Film “Pielgrzym”

Reżyseria i scenariusz: Andrzej Trzos-Rastawiecki

Muzyka: Bogusław Schaeffer
W filmie użyto nagrania Wielkiej Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyr. Wojciecha Michniewskiego

Rok: 1979

Producent: Stolica Apostolska i Episkopat Polski

Info i wideo za —> BP KEP: Film o 9 dniach, które zmieniły Polskę dostępny w Internecie


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!