Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Mamy być świadkami miłosierdzia – Rozmowa z ...

Mamy być świadkami miłosierdzia – Rozmowa z bp. Benoît Bertrandem, ordynariuszem diecezji Mende we Francji

W dniu 2 czerwca 2023 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach pielgrzymował bp Benoît Bertrand, ordynariusz diecezji Mende (Francja). – Miłosierdzie Boże jest niewątpliwie najpiękniejszym przesłaniem, jakie Bóg kieruje do nas, do ludzkości, do Kościoła, do nas biskupów i księży – stwierdził w rozmowie z Małgorzatą Pabis, rzecznikiem prasowym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Zobacz też —> O kulcie Bożego Miłosierdzia na Sri Lance – Rozmowa z bp. Josephem Ponniah z diecezji Batticaloa

Małgorzata Pabis: Dlaczego Ksiądz Biskup przybył dziś do naszego Sanktuarium?

Bp Benoît Bertrand: We Francji, w diecezji Mende, której jestem biskupem, są siostry zakonne, Kanoniczki Ducha Świętego. Dlatego przyjechałem do Krakowa z braterską wizytą, żeby poznać tutejszą diecezję, lepiej poznać zgromadzenie, wspólnotę zakonną, spotkać się z przełożoną generalną. I to właśnie podczas tej mojej wizyty, na zaproszenie sióstr chciałem przyjść tutaj, do tego pięknego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Czym dla Księdza Biskupa jest Boże Miłosierdzie?

Miłosierdzie Boże – po francusku Misericorde [można to słowo podzielić fonetycznie na dwa: misère = nędza i corde = lina] – jest dla mnie jakby liną rzuconą nędzy. Jest niewątpliwie najpiękniejszym przesłaniem, jakie Bóg kieruje do nas, do ludzkości, do Kościoła, do nas biskupów i księży. Jest zaproszeniem, byśmy byli świadkami tej nieskończonej miłości Boga do każdego człowieka, bez względu na historię czy trudności jego życia. Dla każdego i każdej z nas Jezus świadczy o swym miłosierdziu. Tak więc i my mamy być świadkami miłosierdzia: czyli jakby ponad naszą ludzką nędzą dawać świadectwo Bożej miłości.

Dziękuję za rozmowę.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Mamy być świadkami miłosierdzia

Katedra Katedra Notre-Dame de Mende: