Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Paweł, apostoł Chrystusa” od 4 m...

Film “Paweł, apostoł Chrystusa” od 4 maja 2018 w polskich kinach!

Film “Paweł, apostoł Chrystusa”, który trafił do polskich kin w piątek 4 maja 2018 roku to fabularna opowieść o św. Pawle, człowieku, który zanim stał się Apostołem Chrystusa, prześladował chrześcijan. Jego życie to dowód na działanie łaski Boga, to historia niezłomności, walki i wielkiej wiary. W rolach głównych: James Faulkner jako św. Paweł, Jim Caviezel jako św. Łukasz i Olivier Martinez.

Twórcy filmu “Paweł, apostoł Chrystusa”:

Scenariusz i reżyseria: Andrew Hyatt
Zdjęcia: Gerardo Mateo Madrazo
Muzyka: Jan A.P. Kaczmarek
Produkcja: USA, Terence Berden, David Zelon
Scenografia: Dave Arrowsmith, Ino Bonello, Craig Menzies
Montaż: Scott Richter
Producent wykonawczy: Eric Groth, Rick Jackson, Harrison Powell

Tytuł oryginalny: Paul, Apostle of Christ
Premiera światowa: 22 marca 2018

Film w polskich kinach wyłącznie w wersji z dubbingiem.

Gdzie zobaczyć film —> Paweł, apostoł Chrystusa?


Więcej o filmie:

„Paweł, apostoł Chrystusa” to historia dwóch mężczyzn. Łukasz (Jim Caviezel), przyjaciel i lekarz, ryzykuje życiem, by dostać się do Rzymu, miasta, w którym czeka na wykonanie wyroku Paweł (James Faulkner). Skazany na śmierć przez Nerona, przebywa w słynącym z okrucieństwa rzymskim więzieniu, w najciemniejszej celi. Zanim wyrok zostanie wykonany, Łukasz i Paweł spisują księgę opisującą początek i Drogę wiodącą do tego, co dziś nazywamy Kościołem. Tymczasem zdeterminowany Neron za wszelką cenę chce pozbyć się z Rzymu chrześcijan, nie cofa się przy tym przed najokrutniejszymi represjami…

Film koncentruje się na ostatnich dniach Pawła; jest w więzieniu, oczekuje egzekucji. Paweł i społeczność chrześcijańska są oskarżani o spalenie Rzymu, Neron używa ognia jako pretekstu do prześladowań. Filmowcy dołożyli wszelkich starań, by film – mimo brutalności prześladowań – był odpowiedni dla widzów w każdym wieku. – Chcieliśmy stworzyć film, na który rodzice będą mogli zabrać pięcio-, sześcioletnie dzieciaki, aby i one mogły dowiedzieć się czegoś z historii Pawła – opowiada Andrew Hyatt – Ale nie chcieliśmy, by historia była niewiarygodna poprzez uproszczenia, by dramat tych prześladowanych ludzi nie został spłaszczony. Zależało mi przede wszystkim na tym, by widzowie wyszli z kina z przekonaniem, że pierwsi chrześcijanie zachowali wiarę w czasach mroku i brutalnych, straszliwych prześladowań. Że siła ich wiary przeprowadziła ich prze ten dramat, że się nie ulękli.

Zobacz więcej —> tylkohity.pl: Paweł, apostoł Chrystusa

Film "Paweł, apostoł Chrystusa" od 4 maja 2018 w polskich kinach!
Jim Caviezel o przyjęciu roli w filmie:

– Kiedy producent David Zelon przyszedł do mnie po raz pierwszy, mówiąc o tym projekcie, nie podskoczyłem od razu z radości i nie zgłosiłem, że chcę to zrobić. Ale mniej więcej w tym samym czasie przybyłem do Auschwitz z Frankiem Stewartem, który przez 21 lat był moim prawnikiem i który zmagał się ze swoim czwartym nowotworem. Frank był moim mentorem. W Auchwitz szukaliśmy miejsca, w którym zmarł Maksymilian Kolbe, który podobnie jak Paweł i wielu innych wielkich świętych został niesprawiedliwie uwięziony, stanął w obliczu wielkiego cierpienia i został stracony w imię Pana. Kiedy wróciłem, Frank zmarł. Jakieś półtora miesiąca później zadzwonił Zelon. Nie byłem w nastroju do pracy nad jakimkolwiek filmem i powiedziałem: „Po prostu prześlij mi scenariusz”. Kiedy go przeczytałem, natychmiast zobaczyłem moją relację z Frankiem: ja byłem Łukaszem, a Frank mentorem niczym ojciec. Taką relację dostrzegłem między Łukaszem i Pawłem.

Zobacz więcej —> wPolityce.pl: Jim Caviezel mówi, że przyjął rolę św. Łukasza dzięki wizycie w Polsce


Andrew Hyatt nie nakręcił typowego biblijnego filmu rodem z ery sandałowego hollywoodzkiego kina lat 50-tych. Nie jest też jego film odważnym, eklektycznym stylistycznie spojrzeniem na mękę Chrystusa w duchu Mela Gibsona. „Paweł, apostoł Chrystusa” to unikająca patetycznej wzniosłości i kiczu protestanckich christian movies, uniwersalna opowieść o istocie chrześcijaństwa. O pokonywaniu zła miłością, mroku światłem i śmierci głęboką wiarą.

Przeczytaj recenzję Łukasza Adamskiego dla portalu wPolityce.pl —> „Paweł, apostoł Chrystusa”. Uniwersalna opowieść o prześladowanych chrześcijanach.


Zwiastun filmu w oryginalnej wersji językowej: