Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Gurgacz. Kapelan Wyklętych” R...

Film “Gurgacz. Kapelan Wyklętych” – w kinach od 2 marca 2018 r.

Film “Gurgacz. Kapelan Wyklętych”, w kinach od 2 marca 2018 r., to portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski. “Gurgacz. Kapelan Wyklętych” to obraz Dariusza Walusiaka na styku dokumentu i fabuły. Archiwalne fotografie, zapiski kapłana, świadectwa przeplatają się ze scenami fabularnymi, w których kreację głównego bohatera stworzył Wojciech Trela.

Film jest częścią oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2018.

Gdzie można obejrzeć film? —> LISTA KIN

Ksiądz Władysław Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Głosił prawdę w czasach zniewolenia, ratował zbłąkane dusze, prowadził ludzi do Boga. Idąc za głosem sumienia, trwał do końca przy młodych żołnierzach, którzy z bronią w ręku przeciwstawiali się komunistycznemu reżimowi.

W 1939 roku, na początku swej kapłańskiej drogi, przed obrazem Maryi Królowej Polski złożył siebie w ofierze za ratowanie ukochanej Ojczyzny. Osiem lat później został skazany na śmierć.

Czytaj więcej —> o Księdzu Gurgaczu


Rafael Film, dystrybutor filmu informuje i zaprasza:

Osoby i instytucje zainteresowane zorganizowaniem pokazu filmu „GURGACZ” mogą to zrobić! Pokazy odbywają się przy trójstronnej współpracy organizatora wydarzenia, kina oraz producenta.

— > Zobacz jak to zrobićOficjalny serwis internetowy Filmu —> gurgaczfilm.pl

Filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski. W KINACH OD 2 MARCA. Zapraszamy!

Opublikowany przez Filmy, które zmieniają życie na 12 lutego 2018