Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na V Niedzielę Wie...

Dobra Nowina – Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C – 3 kwietnia 2022: Kamienne tablice i piasek

Jakie jest Twoje serce?… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Marka Sudera na V Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C – 3 kwietnia 2022 r., zatytułowanej “Kamienne tablice i piasek”. To 23. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Marek Suder: Przyszedł na ten świat nie po to, by przynosić nowe przepisy, ale po to by przemienić ludzkie serca tak, by były zdolne przyjąć Boże Prawo bez oporu jak przyjęły je kamienne tablice, lecz miękko – jak piasek.

Jak to czynił? Przez pokazanie, że On jest miłosierdziem! Jego dobroć, jaką ofiaruje człowiekowi ma przemienić serce tego człowieka tak, by Prawo go nie raniło, nie czyniło mu szkody. Czy Jezus odniósł sukces? W stosunku do jednych – tak. Owa jawnogrzesznica z dzisiejszej Ewangelii, jej serce zostało rozbrojone, rozmiękczone, przemienione w skutek otrzymanego przebaczenia. Niestety, serca uczonych w Piśmie i faryzeuszy pozostały nadal uwięzione w kamiennych okowach.

Pytanie jest dziś takie: jakie jest moje serce? Czy jest twardą kamienną tablicą, czy miękkim piaskiem, żyjącą tkanką?


J 8, 1-11 – V Niedziela Wielkiego Postu, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Jana:

“Jezus udał się na Górę Oliwną, ale o brzasku zjawił się znów w świątyni. Cały lud schodził się do Niego, a On, usiadłszy, nauczał ich.

Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę, którą dopiero co pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero co pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co powiesz?» Mówili to, wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć.

Lecz Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem». I powtórnie schyliwszy się, pisał na ziemi.

Kiedy to usłyszeli, jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta stojąca na środku.

Wówczas Jezus, podniósłszy się, rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 3 kwietnia 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Kamienne tablice i piasek. Rozważanie na V Niedzielę Wielkiego Postu, Rok C

realizacja: Ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja