Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 11 październi...

Papież Franciszek do Polaków – 11 października 2023

– Modląc się na różańcu, prosicie o pomoc Matkę Bożą. Niech Jej wstawiennictwo wyprosi Boże miłosierdzie dla waszej Ojczyzny. W swoich modlitwach pamiętajcie także o wszystkich uczestnikach trwającego Synodu Biskupów – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 11 października 2023 r.

Posłuchaj papieża Franciszka:

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków.

W tym miesiącu wielu z was modli się na różańcu, prosząc o pomoc Matkę Bożą. Niech Jej wstawiennictwo wyprosi Boże miłosierdzie dla waszej Ojczyzny. W swoich modlitwach pamiętajcie także o wszystkich uczestnikach trwającego Synodu Biskupów, by umieli usłyszeć to, co Duch Święty chce powiedzieć Kościołowi.

Z serca wam błogosławię!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: Modląc się na różańcu proście o wstawiennictwo Matki Bożej


Od okrutnego niewolnictwa do podjęcia dobrowolnej służby dla innych – to niesamowita droga św. Józefiny Bakhity. W środę 11 października 2023 r. papież Franciszek przypomniał jej wielkie świadectwo w ramach kolejnej katechezy o gorliwości apostolskiej. Za jej wstawiennictwem prosił też o pokój w Sudanie, który od kwietnia pogrążył się w wojnie domowej…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: historia św. Bakhity to żywa przypowieść o przebaczeniu

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 11.10.2023


Podczas audiencji ogólnej Papież po raz kolejny zaapelował o pokój w Ziemi Świętej. Wezwał do uwolnienia zakładników, ale wyraził też zaniepokojenie o los mieszkańców oblężonej Strefy Gazy.

Posłuchaj papieża Franciszka:

Franciszek wystosował też prośbę o wsparcie ludności Afganistanu. W północnozachodniej części kraju, głównie w prowincji Herat, w sobotę 7 października 2023 r. doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,3 stopni w skali Richtera. Ponad 2 tys. ludzi zginęły w wyniku katastrofy, a liczne osoby zostały zmuszone do opuszczenia swoich mieszkań…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież nawołuje o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Afganistanie