Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 8 grudnia 2019

– Niech dzisiejsze święto naszej Matki pomoże nam sprawić, by całe nasze życie stało się „tak” wypowiedzianym Bogu, „tak”, które składa się z adoracji oraz codziennych gestów miłości i służby – mówił papież Franciszek podczas południowej modlitwy Anioł Pański w niedzielę 8 grudnia 2019 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Rozważając Niepokalane Poczęcie Maryi, przypomniał, że dzisiejsze święto przypada w Adwencie, czasie oczekiwania na wypełnienie Bożych obietnic. W tej uroczystości głoszone jest jednak coś, co już się dokonało w osobie i życiu Maryi – mówił Franciszek.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: Maryja jest taka, jakiej pragnął jej Bóg, cała piękna

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na “Anioł Pański” papież Franciszek  zaapelował o modlitwę w intencji paryskiego szczytu tak zwanej czwórki normandzkiej w sprawie wojny rosyjsko-ukraińskiej.

(…) Zwracając się do wiernych, którzy przybyli na plac św. Piotra, Franciszek w sposób szczególny pozdrowił pielgrzymów z Warszawy i Lublina. Wspomniał też o beatyfikacji br. Jamesa Millera w Gwatemali…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież apeluje o modlitwę za szczyt ws. wojny na Ukrainie