Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

28. rocznica powstania Radia Maryja – Homili...

28. rocznica powstania Radia Maryja – Homilia abp. Wacława Depo – Toruń, 7 grudnia 2019

– Jaka byłaby Polska dziś, gdyby nie było Radia Maryja i TV Trwam? To radio rozmodliło Polskę, a TV Trwam obudziła serca i sumienia Polaków poprzez prawdę w obrazie. A czyż nie możemy dzisiaj, po 28 latach istnienia Radia Maryja, odważnie i z całą świadomością dopowiedzieć, że będąc darem Maryi i głosząc Chrystusa jako naszego pana i Zbawiciela wraz z Nią, ono ocaliło i ocala chrześcijańską tożsamość Polski i Polaków w Ojczyźnie i poza jej granicami – mówił w homilii wygłoszonej 7 grudnia 2019 r. podczas Mszy św. z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Wspólną modlitwą Anioł Pański w samo południe 7 grudnia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Rekreacyjnej w Toruniu rozpoczęły się uroczystości 28. rocznicy powstania Radia Maryja  przebiegające, pod hasłem “Głosić Chrystusa Pana z Maryją”. Centralnym punktem była Msza św., której przewodniczył metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

Zobacz więcej / wideo —> Radio Maryja / TV Trwam: Ks. abp W. Depo: Radio Maryja rozmodliło Polskę, a TV Trwam obudziła serca i sumienia Polaków poprzez prawdę w obrazie oraz Radio Maryja świętowało 28. rocznicę powstania

Zobacz też —> Fotorelację z uroczystości w Toruniu