Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

78. rocznica poświęcenia przez o. Józefa Andrasza ...

78. rocznica poświęcenia przez o. Józefa Andrasza SJ obrazu Jezusa Miłosiernego w kaplicy klasztornej w Łagiewnikach – 16 kwietnia 2022

W sobotę 16 kwietnia 2022 r. mija 78 lat od poświęcenia łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W święto Miłosierdzia, pierwszą niedzielę po Wielkanocy 1944 r. obraz pędzla Adolfa Hyły, namalowany według wizji zapisanej w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, poświęcił o. Józef Andrasz SJ, jej krakowski spowiednik i kierownik duchowy.

75. rocznica poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego w Łagiewnikach16 kwietnia br. przypada 75. rocznica poświęcenia…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Czwartek, 11 kwietnia 2019

 

Zobacz książkę —> Józef Andrasz SJ. Kierownik duchowy świętej siostry Faustyny Kowalskiej (Stanisława Bogdańska)


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Obraz szybko zasłynął łaskami. Jego kopie i reprodukcje rozeszły się na cały świat. Tak spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).

Obraz jest wizualnym streszczeniem orędzia Miłosierdzia, z którym św. Siostra Faustyna została posłana do całego świata. Ukazuje bowiem z jednej strony miłosierną miłość Boga objawioną najpełniej w życiu, męce, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa, a z drugiej strony przypomina o odpowiedzi człowieka na tę uprzedzającą miłość Boga, która wyraża się w postawie ufności wobec Niego (pełnienie Jego woli) i miłosierdzia względem bliźnich. Charakterystyczne dla tego obrazu promienie: blady i czerwony oznaczają wodę i krew, czyli sakramenty święte, które oczyszczają i karmią nasze dusze. Szczęśliwy – powiedział Jezus – kto w ich cieniu żyć będzie, bo nie dosięgnie go sprawiedliwa ręka Boga (Dz. 299).

Z ufną modlitwą przed tym obrazem połączoną z aktami miłosierdzia wobec bliźnich Jezus związał wielkie obietnice: łaskę zbawienia, dużych postępów na drodze chrześcijańskiej doskonałości, łaskę szczęśliwej śmierci oraz wszelkie łaski i doczesne dobrodziejstwa, które są zgodne z Jego wolą. Podaję ludziom naczynie – powiedział Jezus – z którym mają przychodzić po łaski do źródła Miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie (Dz. 327).

Info na podstawie —> Faustyna.pl (2019): 75. rocznica poświęcenia obrazu Jezusa Miłosiernego

Zobacz też:

91. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej – 22 lutego 2022

Kult Miłosierdzia Bożego

Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego – wprowadzenie


Obejrzyj:

Wideo —> Faustyna 2016: Obraz Jezusa Miłosiernego


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!