Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

91. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego...

91. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej – 22 lutego 2022

We wtorek 22 lutego 2022 r. minęła 91. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku w dniu 22 lutego 1931 roku. Główne uroczystości związane z 91. rocznicą objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego odbywały się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47) To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.

Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany w Wilnie w 1934 roku pod okiem samej Siostry Faustyny w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego, a wystawiony do publicznej czci po raz pierwszy w Ostrej Bramie w 1935 roku

Od tego czasu powstało wiele obrazów. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Obraz ten powstał pod okiem krakowskiego kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia – o. Józefa Andrasza SJ, który poświęcił go w święto Miłosierdzia 16 kwietnia 1944 roku. Właśnie na tym wizerunku spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie.

Przed tym obrazem modlą się nie tylko pielgrzymi z całego świata, którzy fizycznie przybywają do tego świętego miejsca, ale także internauci korzystając z transmisji on-line oraz gigapikselowej prezentacji na stronie: www.faustyna.pl.

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

Obejrzyj koniecznie:

Wideo —> Faustyna 2016: Obraz Jezusa Miłosiernego


22 lutego 2022 r., w 91. rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego, w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku Msze św. były sprawowane o godz.: 6:30, 10:00. 12:00 i 17.00.

O godzinie 15:00 miała miejsce modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

O godzinie 17:00 Eucharystii przewodniczył bp Piotr Libera. Oprawę muzyczną Mszy św. prowadził chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses.

Posłuchaj homilii bpa Piotra Libery:

Wideo —> KRDP TV: Uroczysta Msza Święta z okazji 91. rocznicy objawienia Jezusa Miłosiernego w Płocku

W obchodach rocznicy objawień uczestniczą nie tylko mieszkańcy Płocka, ale także czciciele Miłosierdzia Bożego z wielu miejscowości w Polsce, przybywający tradycyjnie na te uroczystości mimo zimowej aury.

Rocznicę objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium przy Starym Rynku w Płocku poprzedziły trzydniowe rekolekcje, które prowadzi ks. Sławomir Czajka. Konferencje były głoszone od 19-21 lutego o godzinie 17.00, a przyświecało im hasło: „Doświadczyć Bożego miłosierdzia”.

Na podstawie —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku oraz Rekolekcje w Płocku


22 lutego 2022 r. o godzinie 19.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Faustyny, rozpoczęło się tradycyjne spotkanie młodych i czcicieli Bożego Miłosierdzia na wieczorze uwielbienia.

Przed najbardziej znanym wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, na którym spełniły się Jego słowa, które wypowiedział 91 lat temu, gdy objawiał się św. Siostrze Faustynie: „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” –  dziękowano za ten wielki dar Boga i za wszystkie łaski przed tym obrazem uproszone w ufnej modlitwie połączonej z aktami miłosierdzia wobec bliźnich.

Internauci mogli uczestniczyć w spotkaniu w duchowej łączności z Łagiewnikami przez transmisję on-line na stronie: faustyna.pl w kanale: Faustyna.pl na You Tube lub aplikacji: Faustyna.pl

Na podstawie —> Faustyna.pl: 91. rocznica objawienia obrazu w Łagiewnikach


Obejrzyj:

Fot. Faustyna.pl: 27. Obraz Jezusa Miłosiernego


W 2021 roku, z okazji 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego papież Franciszek napisał list do pasterza diecezji płockiej bp. Piotra Libery, w którym wyraził łączność duchową z uczestnikami tej uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku i tymi, którzy brali w niej udział za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

Cytował w nim słowa Jezusa, wypowiedziane do św. Siostry Faustyny 90 lat temu w Płocku: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” i 5 lat później w Krakowie: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego”…

Czytaj więcej —> Faustyna.pl: Papież Franciszek na rocznicę objawienia obrazu Jezusa


Siostry Matki Bożej Miłosierdzia zapraszają do wsparcia rozbudowy Sanktuarium tuż przed 91. rocznicą:

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku: Buduj Sanktuarium w Płocku


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja