Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

37. Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka ...

37. Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła – 4 lipca 2017

We wtorek, 4 lipca 2017 r., o godz. 7.00 w Archikatedrze Przemyskiej przed wyjściem na pielgrzymi szlak zebrały się przemyskie grupy na Eucharystii, której przewodniczył abp Adam Szal. Mają do pokonania ponad 380 kilometrów, a do celu dotrą za 12 dni. W homilii Metropolita Przemyski zaprosił pielgrzymów do spojrzenia na przesłanie dzisiejszej Ewangelii głębiej, by odnaleźć jej sens duchowy.

Może chodzi o to, że Chrystus zaprasza nas do wędrówki na drugą stronę, na drugą stronę życia (…) duchowego. Jezus najpierw sam, przez wcielenie, przeprawił się na naszą stronę, przyjmując nasze ograniczenia. Chrystus przeprawił się na naszą stronę po to, aby razem z nami wędrować do Domu Ojca.

W dalszych słowach homilii Arcybiskup podał zebranym wskazówki do tej wędrówki z Chrystusem, podczas której możemy napotkać różne burze, ale z Bogiem możemy je przetrwać.

Serwis internetowy Pielgrzymki Przemyskiej —> www.przemyska.pl/pielgrzymka-2017

Przed zakończeniem Eucharystii dyrektor pielgrzymki, ks. Jacek Rawski, wręczył abp. Józefowi Michalikowi przewodnik pielgrzymki oraz identyfikator, żeby Arcybiskup mógł śledzić trasę pielgrzymów. Również Abp Adam Szal, Metropolita przemyski, który będzie szedł wraz z 37. Przemyską Pielgrzymką na Jasną Górę otrzymał program, mimo że, jak zaznaczył ks. Jacek, na pewno zna szlak na pamięć.

Ks. Andrzej Bienia, dyrektor Radia FARA przedstawił zebranym w Archikatedrze dwie inicjatywy, towarzyszące w tym roku pątnikom – fragmenty Pisma Świętego, które otrzyma każdy pielgrzym, by je samemu przyjąć i rozważać – czyli Iść i głosić! oraz imię i nazwisko konkretnego misjonarza, którego na czas pielgrzymki każdy jej uczestnik otrzymuje do „omodlenia”.

Abp Józef Michalik pobłogosławił pielgrzymów i po chwili 37. Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w drogę!

Grupy z Jarosławia, Leżajska i Brzozowa wyruszą w środę, 5 lipca, a z Przeworska, Łańcuta i Krosna – w czwartek, 6 lipca.

Trasa Pielgrzymki Przemyskiej jest długa. W prostej linii wynosi 380 kilometrów. Podzielona jest na 12 etapów, a te z kolei na krótsze odcinki o długości 5-7 km. Przeciętna długość dziennego etapu (z wyjątkiem dnia ostatniego) to 33 km. Pątniczy szlak omija ruchliwe szosy i miasta, a biegnie przez maryjne sanktuaria w Tuligłowach, Jodłówce, Hyżnem Borku Starym czy Niechobrzu.

Info za / zobacz multimedia —> 37. Przemyska Piesza Pielgrzymka wyruszyła!

Zobacz —> TVP3 Rzeszów: Ponad 1300 osób wyruszyło pieszo z Przemyśla na Jasną Górę