Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Zmarł Joaquín Navarro-Valls

4 lipca 2017 r. w Rzymie zmarł w wieku 80 lat dr Joaquín Navarro-Valls, wieloletni dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. W ostatnim czasie chorował na raka trzustki.

W roku 1984 papież Jan Paweł II mianował go dyrektorem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Pozostał nim przez 22 lata. W tym charakterze na stałe zapisał się w historii Kościoła. Dzięki bliskim i częstym kontaktom z Janem Pawłem II stał się jednym z głównych świadków jego pontyfikatu.

Joaquín Navarro-Valls należał też do najbliższego grona doradców Jana Pawła II, a ten powierzał mu wiele delikatnych i nieformalnych misji, jak na przykład spotkania z Michaiłem Gorbaczowem czy Fidelem Castro.

Czytaj całość / posłuchaj —> Radio Watykańskie: Nie żyje Joaquín Navarro-Valls, rzecznik i doradca Jana Pawła II

Miał wielkie doświadczenie dziennikarskie. Wielokrotnie wspominał swoje pobyty jako korespondent w Polsce. Odznaczał się głębokim życiem duchowym oraz pełną oddania służbą Ojcu Świętemu i Kościołowi powszechnemu, co realizował jako numerariusz Opus Dei oraz rzecznik i dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej – napisał o zmarłym kard. Stanisław Dziwisz.

Przeczytaj całość —> Archidiecezja Krakowska: Kard. Dziwisz: Joaquin Navarro-Valls był człowiekiem zaufania i wiary

Fot. ilustracyjne: Medol - Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0