Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę...

28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – Dzień 1 – 13 lipca 2019

W sobotę 13 lipca 2019 r. rozpoczęła się 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Dwudniowe spotkanie słuchaczy toruńskiej rozgłośni redemptorystów i telewidzów TV Trwam, z Polski i zagranicy, to największa pielgrzymka w ciągu roku w jasnogórskim sanktuarium. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa, wypowiedziane przez św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”.

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: XXVIII Pielgrzymka RRM na Jasną Górę (13.07.2019) – Pełna relacja telewizyjna z 1. dnia pielgrzymki


Zobacz też —> 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – Dzień 2 – 14 lipca 2019

Transmisję z pielgrzymki przeprowadza Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Jak napisał w zaproszeniu o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja, tegoroczna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja jest przeproszeniem „za wszystkie zniewagi, bluźnierstwa i świętokradztwa przeciw Panu Bogu i naszej Królowej, jakich w naszej Ojczyźnie nie było nawet w czasach ateizmu komunistycznego”.

Zobacz relację z wydarzenia w serwisie Radia Maryja —> XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Program 1. dnia Pielgrzymki:

godz. 17.30 – Koncert

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Edwarda Frankowskiego, biskupa pomocniczego seniora diecezji sandomierskiej

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Pierwszy dzień Pielgrzymki rozpoczął w sobotę, 13 lipca o godz. 17.30 koncert Orkiestry Dętej Polskiej Grupy Górniczej KWK „Murcki-Staszic” pod batutą Grzegorza Mierzwińskiego. Jako soliści zaśpiewali: Ewelina Sobczyk – sopran i Adam Żak – baryton. Członkowie Orkiestry wystąpili w galowych, czarnych mundurach górniczych —> obejrzyj koncert.

Mszy św. na jasnogórskim Szczycie o godz. 18.00 przewodniczył bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej. Na rozpoczęcie zabrzmiała pieśń „Gaude Mater Polonia ” w wykonaniu solistów i Orkiestry Dętej KWK „Murcki-Staszic”. Eucharystię koncelebrowali m.in.: bp Ignacy Dec, biskup diecezji świdnickiej, bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, bp Adam Bałabuch ze Świdnicy, bp Andrzej Przybylski z Częstochowy, o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, ojcowie redemptoryści posługujący w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

Zebranych powitał o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry. „Serdecznie Wam życzę, by modlitwa na Jasnej Górze, szczera spowiedź, udział w Eucharystii umocniły waszą wiarę, byście coraz bardziej zbliżali się do Boga, trwali w żywej łączności z Nim, spełniali wszystko, co powie Wam nasz boski Zbawiciel, stawali w obronie wartości chrześcijańskich, będąc świadkami tego, co dobre i prawdziwe” – mówił o. Polak.

Posłuchaj słów powitania o. Mieczysława Polaka:

W homilii bp Edward Frankowski odniósł się do aktów profanacji, które w ostatnich miesiącach miały miejsce w Polsce. Podkreślił, że nie można w tej kwestii cofać się jeszcze bardziej. „Nadszedł czas walki! Już dłużej cofać się nie możemy i nie będziemy! Musimy się bronić w sposób zorganizowany. Przede wszystkim na gruncie prawnym będziemy reagowali na każdy przejaw agresji, każde świętokradztwo publiczne, każde naigrywanie się z naszych uczuć religijnych” – zaznaczył biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej.

„Wpisanie tęczy LGBT w aureolę świętości Matki Bożej Częstochowskiej jest obrzydliwością, zbezczeszczeniem tego wizerunku” – akcentował kapłan.

Posłuchaj homilii bpa. Edwarda Frankowskiego na Jasnej Górze:

(…) Słowo do pielgrzymów skierował również dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk , który zwrócił uwagę na ideologie, które próbuje się narzucić Polakom i związane z tym zagrożenia. Zaznaczył, że trzeba podjąć takie działania, jak m.in. wypowiedzenie tzw. Konwencji Stambulskiej.

Posłuchaj słowa do Pielgrzymów o. Tadeusza Rydzyka:

(…) Po Mszy św. odbyła się modlitwa różańcowa o godz. 20.00 i Apel Jasnogórski o godz. 21.00, z rozważaniami o. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, a także czuwanie nocne. “Nasza Matko i Królowo, przychodzimy przepraszać za wszystkie bluźnierstwa przeciwko Twojemu Synowi, przeciwko Najświętszemu Sakramentowi, przeciwko Mszy św., przeciwko Tobie w tym przecudownym wizerunku i we wszystkich wizerunkach Twoich”- mówił podczas Apelu Jasnogórskiego o. Tadeusz Rydzyk.

Zobacz relację z Apelu Jasnogórskiego:

W niedzielę 14 lipca 2019 r. modlitwa trwać będzie na placu przed Szczytem od godz. 8.00. Centralna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 11.00 pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej.

Program 2. dnia Pielgrzymki:

godz. 08.00 – Godzinki

godz. 11.00 – Uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej.

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Transmisję z pielgrzymki przeprowadza Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Info za —> Radio Maryja/Biuro Prasowe Jasnej Góry: Rodzina Radia Maryja rozpoczęła doroczną pielgrzymkę

oprac. BPJG/ dr /wykorzystano informacje Radia Maryja/ 2019-07-13

Zakończył się pierwszy dzień XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są…

Opublikowany przez Radio Maryja Sobota, 13 lipca 2019