Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę...

28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – Dzień 2 – 14 lipca 2019

Niedziela 14 lipca 2019 r. była drugim dniem 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Na placu jasnogórskim modliło się ok. 100 tys. słuchaczy toruńskiej rozgłośni, a także widzów Telewizji Trwam z kraju i zagranicy oraz sympatyków dzieł powstałych wokół Radia Maryja. Centralnym punktem uroczystości była Msza św. o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej.

Zobacz też —> 28. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę – Dzień 1 – 13 lipca 2019

Doroczna Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę to najliczniejsza pielgrzymka w ciągu roku na Jasnej Górze. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa, wypowiedziane przez św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Gościem pielgrzymki był premier RP Mateusz Morawiecki.

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Msza Święta

Tegoroczne modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja było przebłaganiem za zniewagi, bluźnierstwa i świętokradztwa przeciw Bogu i Matce Najświętszej.

Transmisję z pielgrzymki przeprowadzało Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Zobacz relację z wydarzenia w serwisie Radia Maryja —> XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Program 2. dnia Pielgrzymki:

godz. 08.00 – Godzinki

godz. 11.00 – Uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej.

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia


Drugi dzień dzień 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę rozpoczął się już o godz. 8.00 od Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Następnie rozpoczęło się koncertowanie. Dla zgromadzonych na błoniach jasnogórskich zaśpiewali: Maciej Wróblewski ⇒ Posłuchaj koncertu oraz popularna piosenkarka Eleni ⇒ Posłuchaj koncertu. Kilka utworów wykonali również Aleksandra Novina-Chacińska oraz Remigiusz Łukomski.

Przed rozpoczęciem Eucharystii bp Ignacy Dec poświęcił nowy wóz transmisyjny TV Trwam.

Posłuchaj też —> Słowo ks. Rafała Dyguły SChr, kustosza Sanktuarium św. Jana Pawła II w Los Angeles

Przed Mszą św. do wiernych zwrócił się o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, który akcentował, że idzie ku nam rewolucja przeciwko Panu Bogu i katolickiej Polsce. „Ta rewolucja dotarła do Polski w sposób zmasowany. To nie jest żart, ale bardzo poważna sytuacja. Damy radę, jeżeli każdy z nas się weźmie do tego, aby jeszcze bardziej kochać Pana Jezusa i Matkę Najświętszą, by tę miłość, to, co jest w naszych sercach, przekazać dzieciom i młodzieży. Wiek młodzieńczy jest trudny. Każdy z nas przechodził przez to. Ale właśnie wtedy tę miłość trzeba przekazać” – wskazał redemptorysta.

Posłuchaj słowa o. Tadeusza Rydzyka CSsR:

Centralnym punktem 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę była Msza św. o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej.

Mszę św. koncelebrowali polscy biskupi. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się członkowie rządu RP na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski z małżonką, parlamentarzyści Sejmu i Senatu oraz przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, samorządowcy, przedstawiciele władz wojewódzkich z wojewodą śląskim, przedstawiciele równych organizacji kościelnych i społecznych, kapłani, osoby życia konsekrowanego, ojcowie redemptoryści, siostry zakonne i świeccy pracownicy, którzy posługują w Radio Maryja i TV Trwam. Obecni byli: generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

W imieniu ojców paulinów wiernych powitał o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry: „Bóg zapłać za to pielgrzymowanie, świadectwo wiary i dar modlitwy wynagradzającej za zniewagi, bluźnierstwa, świętokradztwa przeciw Bogu w Trójcy Jedynemu, przeciw Eucharystii, przeciw Maryi – naszej Matce i Królowej, a tego nie było na tej ziemi nawet w mrocznych czasach komunizmu – mówił o. Marian Waligóra – Ta 28. Pielgrzymka wielkiej Rodziny Radia Maryja, to ogromna łaska, ale też owoc waszej wielkiej oddanej pracy, posługi, za którą dziś z Wałów jasnogórskich wam dziękujemy. Bóg zapłać!”.

Posłuchaj słowa o. Mariana Waligóry OSPPE:

W homilii bp Ignacy Dec zwrócił uwagę, że obecnie znajdujemy się w rzeczywistości potopu ideologicznego, który zalewa Polskę od Zachodu. „Niespełna miesiąc temu, w dniu, gdy odbywała się tutaj coroczna pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, ulicami Częstochowy przeszedł tzw. Marsz Równości, będący w istocie afirmacją demoralizacji i grzesznych zachowań środowisk LGBT, wspieranych przez ofensywę zagranicznych ośrodków usiłujących narzucić Polsce neopogańską ideologię gender. Środowiska te, będące w Polsce zaledwie nieznaczną mniejszością, nie mogą swoich celów osiągnąć metodami demokratycznymi, dlatego posługują się metodami drobnych kroków, tj. faktów dokonanych mających posłużyć za precedensy, jak również zuchwałymi prowokacjami” – wskazał ks. biskup.

Ordynariusz diecezji świdnickiej akcentował, że od wielu lat Europa odcina się od korzeni chrześcijańskich. „Niektórzy europejscy politycy, którzy u nas mają swoich zwolenników, przestrzegają nas przed państwem wyznaniowym. Jednakże, jak się dobrze rozejrzymy, to zauważymy, że w wielu krajach Europy Zachodniej zapanowało państwo wyznaniowe, tyle tylko, że owym wyznaniem nie jest katolicyzm, ale ideologia lewicowo-liberalna, której częścią jest ideologia LGBT. Bogu dzięki – Polska jeszcze temu nie uległa. Piewcy nowego porządku nie ustają jednak w wysiłkach, by i u nas nastała oświecona dyktatura politycznej poprawności” – zaznaczył.

„Moi drodzy, zło panoszy się i rozlewa, gdy ludzie dobrzy milczą, gdy są bierni. Nie milczmy, gdy trzeba mówić. Idąc za wskazaniem papieża Franciszka, schodźmy z wygodnej kanapy, by służyć Ewangelii, by służyć prawdzie i dobru” – mówił bp Dec.

„Dzisiaj na Jasnej Górze, przed tronem Maryi, naszej Matki i Królowej, mówimy ‘nie’ dla szkodliwej dla rodziny i narodu ideologii gender; mówimy ‘nie’ dla liberalizmu moralnego, zawartego w programach środowisk LGBT; mówimy ‘stop’ dla seksualizacji dzieci; mówimy ‘nie’ dla związków partnerskich – dodał bp Ignacy Dec – Mówimy ‘nie’ dla uchwalania złego prawa. Nie godzimy się z oskarżeniem, że głoszenie niezmiennej prawdy chrześcijańskiej jest swoistym fundamentalizmem, stanowiącym zagrożenie dla tolerancji i wolności ‘nowoczesnego człowieka’. Mamy bowiem świadomość, że chrześcijaństwo ukształtowało kulturę europejską, Europę zbudowali chrześcijanie! Chrześcijaństwo dało Europie uniwersytety i powszechne szkolnictwo, stworzyło warunki do zrodzenia się – właśnie w Europie, a nie w żadnej innej cywilizacji na świecie – nowożytnej nauki, że przyczyniło się do powstania szpitali, ochronek, sierocińców, domów opieki i wielu innych instytucji dobra publicznego. Z kolei tolerancja, raz jeszcze powtórzmy – to postawa odnosząca się do osoby, uznania jej niezbywalnej godności, ale nie odnosi się ona do akceptacji zła i kłamstwa. Tolerancja to nie akceptacja czyichś poglądów czy przekonań. Tolerancja – tak, ale nikt nie może być zmuszany do działań sprzecznych ze swoim sumieniem. To już król Zygmunt II August mówił: ‘Nie jestem królem waszych sumień’. Dzisiaj na Jasnej Górze mówimy ‘nie’ dla marszów równości, w których ma miejsce ubliżanie, ośmieszanie i opluwanie wartości chrześcijańskich i narodowych, które się wykorzystuje do propagowania haseł antykatolickich. Chcemy mieć zatem Polskę katolicką i Europę chrześcijańską, chcemy być w Europie, w której będzie się uznawało Boga za gwaranta ładu moralnego w życiu indywidualnym i społecznym, prywatnym i publicznym”.

Posłuchaj homilii bp. Ignacego Deca:

Po Komunii św. zabrzmiał Akt przebłagania i wynagrodzenia Maryi za bluźnierstwa, profanacje i wszystkie obelgi przeciwko Jej świętemu imieniu.

Zebrani wysłuchali także słów papieża Franciszka, które skierował do wiernych zgromadzonych na Jasnej Górze podczas niedzielnej modlitwy ‘Anioł Pański’ w Watykanie. Ojciec Święty pozdrowił zebranych, jak również wszystkich pielgrzymujących Polaków.

Posłuchaj słów papieża Franciszka:

List do uczestników 28. Pielgrzymki Radia Maryja skierował także prezydent RP Andrzej Duda. List odczytał minister Paweł Mucha ⇒ Posłuchaj. „Rodzina Radia Maryja jest prawdziwą obywatelską wspólnotą, której spoiwem jest przywiązanie do wartości chrześcijańskich i umiłowanie Ojczyzny. Są to dwa filary, na których od początków naszej państwowości opiera się nasza narodowa wspólnota” – napisał prezydent Andrzej Duda.

(…) Na zakończenie Eucharystii do zebranych zwrócił się premier RP Mateusz Morawiecki. „Jasna Góra to jest miejsce niezwykłe, miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu, miejsce, gdzie przez wieki obrona polskości zrosła się z obroną chrześcijaństwa, obroną naszej kultury, naszej tradycji. I ta obrona nas ukształtowała. Owoców tej walki nie wolno nam dzisiaj porzucić. W dziejach Polski są momenty uprzywilejowane, i są miejsca uprzywilejowane. Jasna Góra jest takim miejscem” – mówił Mateusz Morawiecki (…)

Posłuchaj słowa Premiera RP Mateusza Morawieckiego:

Słowo do pielgrzymów uczestniczących w 28. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę skierował również o. Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów i Przewodniczącym Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Posłuchaj słowa o. Janusza Soka CSsR:

Przybyłym pielgrzymom podziękował o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja: „Dziękujemy Panu Bogu, dziękujemy wam wszystkim, że jesteście. Bez Was by tego nie było”.

Posłuchaj słowa podziękowania o. Tadeusza Rydzyka CSsR:

Oprawę muzyczną zapewnia Orkiestra Koncertowa „VICTORIA” z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie Rembertowie pod dyr. Juliana Kwiatkowskiego. Orkiestra wystąpiła także z koncertem po Mszy św.

Transmisję z pielgrzymki przeprowadzało Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Info za —> Radio Maryja/Biuro Prasowe Jasnej Góry: Wielka Rodzina Radia Maryja na Jasnej Górze

Dobiegła końca XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa,…

Opublikowany przez Radio Maryja Niedziela, 14 lipca 2019