Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

22 sierpnia 2021 – VIII Ogólnopolska Pielgrz...

22 sierpnia 2021 – VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik – Zaproszenie

W niedzielę 22 sierpnia 2021 r. odbędzie się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do sanktuarium w Łagiewnikach, stanowiąca dziękczynienie za konsekrację łagiewnickiej bazyliki i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II w dniu 17 sierpnia 2002. Jej hasłem w tym roku są słowa “Miłosierdzie nadzieją dla świata”.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia, ks. dr Zbigniew Bielas

♥ Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja


Mszą św. sprawowaną w łagiewnickiej bazylice o godz. 15:20 pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego rozpocznie się roczne duchowe przygotowanie do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W czasie tej Eucharystii zostaną też poświęcone dwa kolejne Dzwony Nadziei przeznaczone dla kościoła Świętej Trójcy w Chicago oraz Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo. W ten sposób połączymy się duchowo z Czcicielami Bożego Miłosierdzia na kolejnych kontynentach, aby w trudnym czasie zmagania z pandemią umocnić w ich sercach nadzieję, że w „miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”.

Kazania na pozostałych Mszach św. niedzielnych wygłosi ks. dr Jan Dohnalik, kanclerz Kurii Polowej.

Transmisja na żywo z bazyliki w Łagiewnikach dostępna będzie na TV Miłosierdzie oraz na kanale Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na YouTube.

Przed Bazyliką prezentowane będą dzieła miłosierdzia prowadzone przy łagiewnickim Sanktuarium.

Po Mszy świętej o godz. 18:00 w bazylice odbędzie się koncert organowy w wykonaniu dr hab. Krzysztofa Michałka, organisty sanktuarium w Łagiewnikach.

Wydarzenie —> na Facebooku

– W związku z przypadającą w 2022 roku 20. rocznicą proklamowania przez Jana Pawła II Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu rozpoczynamy roczne przygotowanie do tego wydarzenia. Chcemy w nie włączyć sanktuaria Bożego Miłosierdzia oraz parafie noszące takie wezwanie. Na naszą propozycję odpowiedziało już kilkanaście sanktuariów i miejsc kultu Bożego Miłosierdzia, m.in. z Australii, Brazylii, Meksyku, Tanzanii, Francji i wielu innych krajów – mówi ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Przez kolejne 11 miesięcy będziemy rozważać poszczególne fragmenty Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, aby odkryć bogactwo treści, jakie zawiera ta wspaniała modlitwa. W Bazylice Bożego Miłosierdzia, na każdej Mszy świętej oraz codziennie w czasie Godziny Miłosierdzia odmawiamy papieski Akt zawierzenia. Teraz chcemy go przypomnieć całemu światu. Teksty rozważań zostaną przesłane drogą mailową zainteresowanym.

Zobacz więcej —> Przygotowanie do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

Info za —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Zobacz też —> Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – Św. Jan Paweł II – Łagiewniki, 17 sierpnia 2002


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem– pomóż innym zbliżyć się do Boga!