Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

22 października 2020 – Jubileuszowy odpust w...

22 października 2020 – Jubileuszowy odpust w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, papieża, 22 października 2020 r. Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie przeżywać będzie uroczystości odpustowe, trwające cały dzień. Zakończy je błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z wieży widokowej sanktuarium o godz. 21.37.

Zobacz też —> 22 października – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski odprawi odpustową Mszę św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach o godz. 17.00; homilię wygłosi kard. Stanisław Dziwisz. Msza św. będzie transmitowana na kanałach regionalnych Telewizji Polskiej (TVP3).

W związku z objęciem Krakowa w dniu 17 października 2020 r., tzw. czerwoną strefą program uroczystości zaplanowanych w Sanktuarium w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października został dostosowany do obowiązujących przepisów bezpieczeństwa i zasad profilaktyki przeciw COVID-19.

– Szanując dar zdrowia i życia każdego człowieka, prosimy wszystkich planujących uczestniczyć osobiście w uroczystościach odpustowych o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk i zachowanie bezpiecznej odległości.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami powierzchnia Sanktuarium pozwala na jednoczesne przebywanie w nim maksymalnie 515 uczestników liturgii. Pragniemy zaznaczyć, że nad przestrzeganiem tego limitu i wspomnianych wyżej zasad bezpieczeństwa szczególnie w dniu odpustu czuwać będą służby porządkowe Sanktuarium.

Na stronach internetowych Sanktuarium dostępna będzie transmisja audio Mszy świętych o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Dla uczestników liturgii po każdej Eucharystii odbędą się 20-minutowe prelekcje… – czytamy w serwisie internetowym Sanktuarium.

Zobacz więcej —> sanktuariumjp2.pl: Zasady bezpieczeństwa w dniu uroczystości ku czci św. Jana Pawła II

Duszpasterze Sanktuarium codziennie o 21.20 w Kaplicy Kapłańskiej modlą się o ustanie epidemii koronawirusa oraz udzielają błogosławieństwa z wysokości wieży Najświętszym Sakramentem o godz. 21.37. Błogosławią Kraków, Archidiecezję, Polskę i Świat z modlitwą w intencji ochrony przed koronawirusem. Zachęcamy do wspólnego trwania na modlitwie, która transmitowana jest na fanpage’u naszego Sanktuarium

Jutro, 22 października w dniu wspomnienia liturgicznego św. Jana Pawła II, pragniemy zaprosić, na transmisję na żywo…

Opublikowany przez Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie Środa, 21 października 2020


Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: