Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (19-26 lip...

21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (19-26 lipca 2020) i “Akcja św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr…”

Pod hasłem “Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” w niedzielę, 19 lipca 2020 r. rozpoczął się 21. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną “Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych wierni Kościoła katolickiego w Polsce modlą się o bezpieczne podróże dla wszystkich użytkowników dróg.

Opublikowany przez MIVA Polska Poniedziałek, 20 lipca 2020

 

Tegoroczne obchody Tygodnia św. Krzysztofa, ze względu na epidemię koronawirusa, odbywają się przede wszystkim w parafiach. Ważnym ich punktem będzie jak co roku błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów oraz modlitwa o to, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Ponadto, w Dzień św. Krzysztofa, 26 lipca, na Jasnej Górze odbędzie się specjalna modlitwa za wszystkich kierowców i podróżujących misjonarzy na całym świecie.

W czasie Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa organizacja MIVA Polska zaprasza kierowców, aby włączyli się w „Akcję św. Krzysztof” i za każdy bezpiecznie przejechany kilometr wpłacili 1 grosz na środki transportu dla misjonarzy. Do włączenia się w akcję zaprosił też bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji w specjalnym komunikacie wydanym na ten czas. Bp Mazur podkreślił, że w warunkach misyjnych dostęp wiernych do Eucharystii jest możliwy właśnie dzięki środkom transportu, którymi poruszają się misjonarze.

Przeczytaj —> Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji

Ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor Miva Polska podkreślił, że Tydzień św. Krzysztofa i Akcja św. Krzysztof  „to doskonała okazja do tego, by podjąć temat bezpieczeństwa na drogach,  a przy okazji zaprosić do pomocy na rzecz misjonarzy”. „Zachęcam do przekazania 1 grosza za 1 kilometr bezpiecznej jazdy, właśnie na środki transportu dla misjonarzy. W duchu wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za opiekę Bożą na drodze, wsparcie i ochronę św. Krzysztofa, patrona akcji” – powiedział.

Zobacz też —> Dekalog Kierowcy – MIVA Polska

W zeszłym roku (2019) MIVA Polska zrealizowało 91 projektów, w ramach których zakupiono ponad 300 pojazdów dla misjonarzy, w 34 krajach świata. Wśród zakupionych dotąd pojazdów znajdują się nie tylko samochody, ale również motocykle, rowery, łodzie, silniki do łodzi, a nawet wózki inwalidzkie, ambulanse do szpitali czy motocykle do ośrodków zdrowia umożliwiające lekarzom dotarcie do chorych.  „Misjonarze informują nas, że właśnie w czasie pandemii, zakupione pojazdy pełnią szczególnie ważną rolę, pomagają duchownym w dotarciu do chorych i udzieleniu im sakramentów. W tym roku mamy już 50 nowych próśb o zakup pojazdów i wciąż ich przybywa” – podkreślił dyrektor MIVA Polska. Dodał, że  misjonarz, to człowiek, który ma udawać się w dalekie strony, by być obecnym wśród ludzi, pomagać im, dawać świadectwo wiary, głosić Ewangelię i nauczać.

Inf za —> BP KEP: Rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa (19-26 lipca 2020)