Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

16. Zbiórka Żywności Caritas “TAK, POMAGAM!&...

16. Zbiórka Żywności Caritas “TAK, POMAGAM!” – 29-30 marca 2019

W dniach 29 i 30 marca 2019 r. (piątek i sobota) w godzinach 12:00 – 20:00 w piątek oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 20:00 lub do zamknięcia sklepu, Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce 16. zbiórkę żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”.

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 28 marca 2019

 

Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Wielkanocna zbiórka „Tak, Pomagam!” przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Polomarket, Mila i wielu innych.

Wydarzenie —> na Facebooku

Święta Wielkiej Nocy, podobnie jak Boże Narodzenie, to bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem.

Podczas poprzedniej zbiórki żywności udało się zebrać 575 000 kg żywności, która trafiła do 89 000 osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas diecezjalne. W akcję zaangażowanych było prawie 30 000 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2 500 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

Osoby potrzebujące można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki TAK, Pomagam! wysyłając SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Info i wideo za —> Caritas Polska: XVI Zbiórka Żywności Caritas TAK, POMAGAM!

Tak wyglądała poprzednia zbiórka “Tak, pomagam!”