Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

117. rocznica urodzin Heleny Kowalskiej – św...

117. rocznica urodzin Heleny Kowalskiej – św. Siostry Faustyny – 25 sierpnia 2022

We czwartek 25 sierpnia 2022 r. przypada 117. rocznica urodzin Helenki Kowalskiej – św. Siostry Faustyny, znanej w całym świecie Apostołki Bożego Miłosierdzia. Urodziła się w dniu 25 sierpnia 1905 r. jako trzecie dziecko w rodzinie Marianny i Stanisława Kowalskich we wsi Głogowiec. W akcie chrztu świętego zapisano, że przyszła na świat o ósmej rano, a tego roku był to piątek.

Wideo —> Maskacjusz TV (2015): Dom rodzinny św. Faustyny Kowalskiej – oprowadza ks. Janusz Kowalski


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Mama Siostry Faustyny – Marianna z domu Babel – wspominała, że uświęciła jej łono, bo wcześniejsze porody o mało nie przypłaciła życiem, a kolejne dzieci rodziły się bez problemów. O Helence mówiła: „Błogosławione dziecko, najukochańsza córka”. Natomiast Siostra Faustyna nieustannie dziękowała Bogu za swoich rodziców, ludzi bogobojnych, prawych i pracowitych, którzy wychowywali swoje dzieci w duchu wiary i miłości Boga i ludzi.

Dzisiaj dom narodzin Apostołki Miłosierdzia Bożego należy do Sanktuarium jej urodzin i chrztu, a opiekują się nim siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z klasztoru w Świnicach Warckich. Do miejsca jej narodzin przybywają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale także innych krajów świata, wędrując szlakiem jej życia.

Info za —> Faustyna.pl: 117 rocznica urodzin św. Siostry Faustyny

25 sierpnia br. przypada 27. rocznica uznania św. Siostrę Faustynę za duchową współzałożycielkę Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Dokonało się ono w 90. rocznicę jej urodzin na zjeździe sióstr w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod przewodnictwem ówczesnej przełożonej generalnej m. Pauliny Słomki…

Czytaj całość —> Faustyna.pl: Święta Siostra Faustyna duchową współzałożycielką


Posługa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w rodzinnej parafii św. Siostry Faustyny rozpoczęła się 25 sierpnia 2001 r., czyli w 96. rocznicę  jej urodzin. Do Świnic Warckich zaprosił siostry ordynariusz diecezji włocławskiej bp. Bronisław Dembowski z myślą o szerzeniu orędzia Miłosierdzia w miejscu narodzin i chrztu Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Siostry zamieszkały początkowo w domu parafialnym i rozpoczęły katechizację, codzienną posługę w kościele pw. Św. Kazimierza, zajęły się rodzinnym domem św. Faustyny w Głogowcu, który należy do parafii, i oprowadzaniem pielgrzymów.

Rok później (2002) bp Dembowski ustanowił kościół parafialny Sanktuarium Urodzin i chrztu św. Siostry Faustyny, a troskę o nie powierzył księdzu proboszczowi oraz siostrom ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

8 grudnia 2005 roku siostry przeprowadziły się do nowego obiektu klasztornego, w którym jedno skrzydło przeznaczone zostało na klasztor kontemplacyjny. 25 sierpnia 2008 roku w rodzinnej parafii św. Siostry Faustyny została otwarta kontemplacyjna gałąź Zgromadzenia, której celem jest realizacja charyzmatu przez modlitwę i ofiarę. Odtąd w jednym obszernym obiekcie funkcjonują 2 klasztory; czynny i kontemplacyjny, a orędzie o Bożym miłosierdziu głoszone jest przez świadectwo życia sióstr, ich posługę apostolską, modlitwę i ofiarę.

Za —> Faustyna.pl (2021): 20 lat posługi Zgromadzenia w Świnicach Warckich


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!