Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pielgrzymka to służba – Reportaż z 42. Piesz...

Pielgrzymka to służba – Reportaż z 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej na Jasną Górę pt. “Pielgrzymka to służba”, przygotowanego przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

6 sierpnia 2022 już 42. raz Piesza Pielgrzymka Krakowska wyruszyła spod katedry na Wawelu, by po 6 dniach wędrówki, modlitwy i rekolekcji w drodze dotrzeć przed tron Czarnej Madonny. Pielgrzymi z całej Archidiecezji szli modląc się w intencjach Ojca Świętego i Ojczyzny. Każdy w sercu niósł również własne intencje. Pielgrzymka nie mogłaby się odbyć bez tych, którzy każdego dnia pielgrzymowania do Matki Bożej, ale i wcześniej, robią wszystko, aby pątnicy mogli bezpiecznie wędrować na Jasną Górę. To prawdziwa lekcja służby!

Wideo —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Pielgrzymka to służba

Reporter: Karolina Zając
Realizacja i montaż: Karolina Zając, ks. Łukasz Michalczewski, Piotr Ćwik

​Foto ilustracyjne: Zespół medialny Pielgrzymki/ed.


– Wasze zmierzanie na Jasną Górę niech będzie zmierzaniem do utwierdzenia się w wierze – mówił abp Marek Jędraszewski 6 sierpnia 2022 r. w czasie Mszy św. przed katedrą na Wawelu na rozpoczęcie 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, w ramach której na Jasną Górę zmierza 6 tys. pątników.

Zobacz relację —> 42. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę wyruszyła spod Wawelu

– Bóg zapłać za wasz trud pielgrzymi, za waszą obecność, za waszą gotowość do bycia znakiem Chrystusa dla współczesnego świata – bądźcie nim zawsze – mówił abp Marek Jędraszewski do 7 tys. uczestników 42. Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, którzy 11 sierpnia 2022 r. dotarli na Jasną Górę.

Zobacz relację —> Abp Marek Jędraszewski do pielgrzymów na Jasnej Górze: Bądźcie zawsze znakiem Chrystusa dla współczesnego świata


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja