Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

10 lat Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzi...

10 lat Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia – Msza św. dziękczynna w bazylice w Łagiewnikach – 8 grudnia 2021

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny – 8 grudnia 2021 r., – w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach została odprawiona Msza św. dziękczynna za 10 lat istnienia i działalności Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył ks. bp Jan Zając, honorowy kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, a homilię wygłosił ks. prof. Jan Machniak, rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!

Na początku Mszy świętej ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przypomniał, że w październiku 2011 r. w łagiewnickim Sanktuarium odbywał się II Światowy Kongres Bożego Miłosierdzia. W przesłaniu do jego uczestników kard. Stanisław Dziwisz napisał: „Sanktuarium w Krakowie – Łagiewnikach jest szkołą nadziei. (…) Dziś pragniemy potwierdzić naszą wierność orędziu Bożego Miłosierdzia przekazanemu światu przez św. Faustynę, wyjaśnianemu przez bł. Jana Pawła II i potwierdzonemu przez Ojca Świętego Benedykta XVI. Tu w Krakowie – Łagiewnikach, skąd wyszła iskra miłosierdzia i skąd ogień miłosierdzia rozchodzi się na cały świat, chcemy służyć wszystkim czcicielom Bożego Miłosierdzia. (…) Chcemy wspólnie rozważać tajemnicę Miłosierdzia Bożego i z radością przekazywać ją współczesnemu światu spragnionemu Boga. W niedługim czasie, wsparci przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie przewidujemy powołanie Międzynarodowej Akademii Miłosierdzia Bożego, która będzie miała na celu zgłębianie doktryny i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego”.

– Kilka tygodni później, 8 grudnia 2011 roku – została powołana do istnienia Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia. Jej celem jest promowanie nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia, inspirowanie studiów zmierzających do pogłębienia tajemnicy Bożego Miłosierdzia oraz pobudzanie inicjatyw duszpasterskich zmierzających do rozszerzania kultu Bożego Miłosierdzia. Rektorem Akademii został wówczas ks. prof. Jan Machniak, który jest dzisiaj ą z nami. To pod jego przewodnictwem zostały zorganizowane Kongresy: w 2014 roku „Jan Paweł II – Apostoł Bożego Miłosierdzia” jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II i w 2016 roku „Miłosierdzie w praktyce duszpasterskiej” z okazji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia – przypominał ks. Bielas. – Dziś dziękujemy za 10 lat działalności tej instytucji. Składamy na Chrystusowym ołtarzu wszystkie dokonania i to wszystko co w dziele miłosierdzia Akademia uczyniła – dodał.

Także ks. prof. Jan Machniak, rektor Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia podkreślał w homilii, że dziś dziękujemy Bogu nie tylko za tajemnicę Niepokalanego Poczęcia. Dziękujemy nie tylko za Łagiewniki – to szczególne miejsce, gdzie Pan Jezus dał się poznać Siostrze Faustynie i skąd wysłał Siostrę Faustynę do całego świata, mówiąc do niej: „idź i głoś, że jestem Miłością i Miłosierdziem”. Dziś – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia – dziękujemy za dziesiątą rocznicę powstania Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia. 10 lat temu, na Franciszkańskiej, w Domu Biskupów Krakowskich, Kardynał Stanisław Dziwisz podpisał dekret ustanawiający Międzynarodową Akademię Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj dziękujemy Bogu razem z Niepokalaną, dziękujemy Jezusowi Miłosiernemu za to wielkie dzieło, które jakby dopełnia tę wielką tajemnicę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach – mówił i dodał, że Akademia swoją działalnością obejmuje ludzi z różnych stron świata. – Ludzi, którzy chcą się włączyć w wielkie dzieło Bożego Miłosierdzia.

Kończąc homilię ks. prof. Machniak wspomniał dokonania Akademii i powiedział: – To niezwykła rzecz, że iskra Bożego Miłosierdzia rozchodzi się stąd. I my dziś wszyscy tu obecni miejmy tę świadomość, że uczestnicząc w tej liturgii wpisujemy się w tę wielką dziejową historię głoszenia światu orędzia o Bożym Miłosierdziu. Wypełniamy to Boże polecenie: „idź i mów, że jestem Miłością i Miłosierdziem” – podkreślił kaznodzieja.

Posłuchaj homilii ks. prof. Jana Machniaka:

W słowie przed błogosławieństwem ks. Bielas wyraził nadzieję, że Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia włączy się w przygotowania do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, które będziemy przeżywać w 2022 roku.

Małgorzata Pabis| Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Info i foto za —> milosierdzie.pl: 10 lat Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja