Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

10 kwietnia 2018 – 8. rocznica katastrofy sm...

10 kwietnia 2018 – 8. rocznica katastrofy smoleńskiej – Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej

10 kwietnia 2018 roku, w 8. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem, o godz. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie odprawiona została Msza św. za tragicznie zmarłych śp. Parę Prezydencką – Lecha i Marię Kaczyńskich, Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego  oraz  pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Zobacz też —> Homilia bp. Michała Janochy podczas Mszy św. w Archikatedrze Warszawskiej w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej

W uroczystości wzięli udział najwyżsi przedstawiciele władz państwowych na czele z Prezydentem  RP, Andrzejem Dudą. Po Mszy św. spod Bazyliki pod Pałac Prezydencki wyruszył Marsz Pamięci.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Transmisję uroczystości, także online przeprowadziła m.in. Telewizja Trwam.

Wideo —> TV Trwam:  Msza Święta w Warszawie w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej


Samolot specjalny Tu-154M, którym Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy lecieli do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8.41 w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny. W katastrofie zginęły także 94 inne osoby, w tym wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych oraz duchownych. Uroczystości pogrzebowe Pary Prezydenckiej odbyły się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r. Spoczęli oni w sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu.

Za —> Prezydent.pl: W 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej Prezydent uczci pamięć ofiar


Zobacz też —> Msza św. w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej – Homilia ks. Krzysztofa Pawliny – 10 kwietnia 2017