Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

1. Łódzki Kongres Świętej Faustyny – Godzina...

1. Łódzki Kongres Świętej Faustyny – Godzina Miłosierdzia i Koronka z abp. Grzegorzem Rysiem – 5 października 2018

5 października 2018 r. w uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, patronki Miasta Łodzi, w kościele pw. Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej – świątyni usytuowanej pomiędzy dawnym Parkiem Wenecja, gdzie Helena Kowalska miała wizję Jezusa, a łódzką katedrą, gdzie usłyszała naglące wezwanie, aby wyjechać do Warszawy i wstąpić do klasztoru Godzinie Miłosierdzia w ramach 1. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny przewodniczył metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Zobacz też —> Trwa 1. Łódzki Kongres Świętej Faustyny – “Z niej wyjdzie iska…”

Przed odmówieniem Koronki łódzki pasterz w krótkim rozważaniu odniósł się do dzisiejszej ewangelii, w której Jezus mówi „biada” zwracając się do biblijnych miast Tyr i Sydon. Owo „biada” dotyczyć ma także ludzi Kościoła, którzy na chwale Jezusowej chcą zbić swój własny kapitał, znaleźć swoje pierwsze miejsca w świecie, walczyć o uznanie i władzę. – tłumaczył arcybiskup.

– Nigdy nie zrozumiemy Twojego Miłosierdzia Panie, nigdy go nie ogarniemy! Ale błogosławimy Cię Panie, za to Słowo, błogosławimy Cię za tę godzinę. Błogosławimy Cię, za to, że potrafisz w taki sposób mówić o naszych grzechach w Godzinie Miłosierdzia. Że potrafisz mówić prawdziwie, szczerze, ale i z taką niesamowitą miłością. To jest nam tak bardzo potrzebne! – podkreślił abp Ryś.

– Dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia, kiedy mamy odwagę, odzyskujemy odwagę, by nadal być Kościołem, być przez Ciebie posłani! – mówił Metropolita Łódzki.

Następnie zebrani w świątyni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odnowili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Info i wideo za —> Archidiecezja Łódzka: Abp Ryś: dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia – koronka do Bożego Miłosierdzia w uroczystość św. Faustyny – Patronki Łodzi

Zobacz też —> I Kongres Świętej Faustyny w Łodzi – referaty 

– Dziękujemy Ci Panie za tę Godzinę Miłosierdzia, kiedy mamy odwagę, odzyskujemy odwagę, by nadal być Kościołem, być przez Ciebie posłani! – mówił w czasie rozważania metropolita łódzki.

Opublikowany przez Archidiecezja Łódzka Piątek, 5 października 2018


Święta Faustyna Kowalska jest patronką miasta Łodzi od 2005 roku. Liturgiczne wspomnienie Świętej i procesja z Jej relikwiami w dniu 5 października a także Festyn przed Świętem Miłosierdzia wpisały się na stałe w łódzki kalendarz. Są one promocją posłannictwa i osoby Patronki oraz samego miasta, w którym przed laty św. Faustyna żyła i pracowała. W Łodzi rozpoczęła drogę apostołowania Miłosierdziu Bożemu.

fot. faustyna.lodz.pl

Podczas Kongresu odbyły się cztery panele dyskusyjne z udziałem zaproszonych gości. Jednym z moderatorów dyskusji będzie aktor teatralny i firmowy Dariusz Kowalski, związany z Teatrem Nowym w Łodzi.

Tematy paneli:

1. Dokąd cię cierpiał będę i dokąd mnie zwodzić będziesz? [Dz. 9] Łódź – miasto wybrane przez Boga – “Ziemia Obiecana”.

2. W siódmym roku życia usłyszałam pierwszy raz głos Boży w duszy (…) ale nie zawsze byłam posłuszna głosowi łaski. [Dz. 7] Rozeznanie, spowiednictwo, kierownictwo duchowe.

3. Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopokąd się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego. [Dz. 300] Miłosierdzie w posłudze sakramentalnej, miłosierdzie a sprawiedliwość.

4. Żądam od Ciebie uczynków miłosierdzia (…). Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia bliźnim: pierwszy – czyn, drugi – słowo, trzeci – modlitwa. [Dz. 472] Od MIŁOSIERDZIA do miłosierdzia.