Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Życzenia polskich biskupów dla papieża Franciszka ...

Życzenia polskich biskupów dla papieża Franciszka z okazji 6. rocznicy Pontyfikatu – 13 marca 2019

Biskupi polscy, zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym w Warszawie, dziękują Bogu za 6 lat owocnej posługi Następcy św. Piotra i proszą o obfite dary Ducha Świętego na kolejne lata ewangelicznego świadectwa, tak potrzebnego współczesnemu Kościołowi i światu – napisali księża biskupi w życzeniach skierowanych do papieża Franciszka z okazji 6. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową, 13 marca 2019 r.

Zobacz też —> Święto Papieskie w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w 6. rocznicę wyboru papieża Franciszka

Publikujemy pełną treść życzeń:


Umiłowany Ojcze Święty!

Biskupi polscy, zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym w Warszawie, dziękują Bogu za 6 lat owocnej posługi Następcy św. Piotra i proszą o obfite dary Ducha Świętego na kolejne lata ewangelicznego świadectwa, tak potrzebnego współczesnemu Kościołowi i światu.Pod przewodnictwem Legata Waszej Świątobliwości, Księdza Kardynała Pietro Parolina, Sekretarza Stanu Stolicy Apostolskiej, dziękujemy Bogu za sto lat istnienia i działania Konferencji Episkopatu Polski. Powstała ona i została zorganizowana wkrótce po odzyskaniu niepodległości przez naszą Ojczyznę, po długich latach niewoli.

Okazją do świętowania i dziękczynienia jest także setna rocznica przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską, mających przedtem bogatą wielowiekową historię.

Pierwszym nuncjuszem apostolskim w odrodzonej Polsce był abp Achilles Ratti, przedtem wizytator apostolski w naszym kraju, a później papież Pius XI. Przewodniczył on pierwszym zgromadzeniom polskich biskupów i czuwał nad formowaniem się Konferencji Episkopatu.

Zapewniamy Waszą Świątobliwość o gorącej modlitwie w intencji owocności Piotrowej posługi. Zachowujemy we wdzięcznej pamięci Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i wspólną modlitwę na Jasnej Górze.

Apelujemy do Serca najlepszej Matki słowami śpiewanej często polskiej pieśni:

„Niech Serce Twoje Ojca Świętego
Od nieprzyjaciół zasadzki chroni.
Niech się do Pana modli za Niego,
Od złej przygody niechaj Go broni.”

Z synowskim oddaniem

Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi polscy zgromadzeni na zebraniu plenarnym w Warszawie, któremu przewodniczy Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wraz z Nuncjuszem Apostolskim i pod przewodnictwem Legata Papieskiego.


Info i foto za —> BP KEP: Życzenia Biskupów polskich dla Papieża Franciszka z okazji 6. rocznicy Pontyfikatu