Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zupa od św. Siostry Faustyny – Ciepły posiłe...

Zupa od św. Siostry Faustyny – Ciepły posiłek dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – 4 stycznia 2023

Sto pięćdziesiąt porcji bigosu zostało przekazanych w środę 4 stycznia 2023 r. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach dla osób bezdomnych – podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Środki na zakup posiłku pochodziły z Funduszu Miłosierdzia. Sanktuarium od października 2022 r. organizuje akcję “Zupa od św. Siostry Faustyny”.

Cieszymy się, że udało się nam zebrać tyle środków, że już po raz czwarty mogliśmy przygotować posiłki dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Wielkie serca Czcicieli Bożego Miłosierdzia sprawiają, że w trudnym czasie zimowym otrzymują ciepły posiłek, przygotowywany przez naszą restaurację „Agape” – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i dodaje, że przy Kościele Rektoralnym już prawie dwa lata działa Fundusz Miłosierdzia.

Zebrane na nim środki przekazujemy dla ludzi potrzebujących, ubogich. Każdego miesiąca staramy się wspierać Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:

„W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286

z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Zupa od św. Siostry Faustyny – ciepły posiłek dla potrzebujących


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja