Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zakończenie sezonu motocyklowego w Sanktuarium Boż...

Zakończenie sezonu motocyklowego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 17 września 2022

W sobotę 17 września 2022 r. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach została odprawiona Msza św. w intencji motocyklistów. Eucharystii przewodniczył ks. Rafał Starzak, a homilię wygłosił ks. Rafał Wierzbiak.

Zebranych w świątyni przywitał ks. Mateusz Wyrobkiewicz, który przypomniał, że pielgrzymka odbywa się w roku 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

W homilii ks. Rafał Wierzbiak mówił, że Msza święta w Bazylice sprawowana jest na koniec sezonu motocyklowego. Kapłan przedstawił statystyki za miniony rok. Jak w swoim raporcie informuje Komenda Główna Policji, w 2021 roku. wydarzyło się 2050 wypadków z udziałem motocykli. Śmierć poniosło w nich 207 kierujących i 8 pasażerów, zaś 1706 kierujących i 178 pasażerów zostało rannych.

Jak łatwo się domyślić, motocykliści uczestniczyli w wypadkach najczęściej w okresie od czerwca do sierpnia. Najwięcej wypadków wydarzyło się w czerwcu – 405 i w lipcu – 367. Najwięcej osób zginęło w sierpniu – 43.

Kapłan podkreślił, że Koronka do Miłosierdzia Bożego to często ostania deska ratunku. – Dla tych którzy zginęli w wypadkach motocyklowych – nagle, niespodziewanie.

– Pod datą 13 września 1935 roku czytamy w Dzienniczku o pewnym nadzwyczajnym wydarzeniu. Faustyna ujrzała anioła, który, z rozkazu Boga, miał dotknąć zniszczeniem ziemię, a zwłaszcza jedno miejsce. Siostra modliła się o ocalenie, ale jej modlitwa nie odnosiła skutku. Wtedy właśnie po raz pierwszy usłyszała wewnętrznie słowa znanej nam Koronki do miłosierdzia Bożego. Gdy modliła się tymi słowami, wyrok Boży został cofnięty. Na drugi dzień rano, gdy św. Faustyna weszła do kaplicy, usłyszała wewnętrznie następujące słowa: „Ile razy wejdziesz do kaplicy, odmów zaraz tę modlitwę, której cię nauczyłem wczoraj” – mówił, przytaczając słowa z „Dzienniczka”:

– „Kiedy odmówiłam tę modlitwę – relacjonuje dalej mistyczka – usłyszałam w duszy te słowa: »Modlitwa ta jest na uśmierzenie gniewu mojego. Odmawiać ją będziesz przez dziewięć dni na zwykłej cząstce różańca w sposób następujący…«” (Dz. 476).

Ks Wierzbiak przypomniał także obietnice Pana Jezusa – słowa. Którymi On sam zachęca do praktykowania Koronki do Miłosierdzia Bożego: „Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego” (Dz. 687).

A w innym miejscu Pan Jezus mówił: „Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą” (Dz. 1541).

W jeszcze innym miejscu Dzienniczka czytamy: „O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronkę. Zapisz te słowa, córko moja, mów światu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione miłosierdzie moje.

Zobacz też —> 87. rocznica objawienia Koronki do Miłosierdzia Bożego – 13-14 września 2022

Po Mszy świętej motocykliści udali się na Czyżyny w Krakowie, gdzie miała miejsce akcja oddawania krwi.Oddanie krwi to oddanie cząstki siebie – krwi, która może uratować, życie. Krew może być ostatnią deską ratunku – gdy jej zabraknie – człowiek umiera – przypominał ks. Rafał Wierzbiak.

Motocykliści zapowiedzieli już swoją kolejną pielgrzymkę – 16 września 2023 roku.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zakończenie sezonu motocyklowego w Łagiewnikach


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja