Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

XXI Wielkopolska Piesza Pielgrzymka “Od Miło...

XXI Wielkopolska Piesza Pielgrzymka “Od Miłosierdzia do Miłosierdzia” dotarła do Łagiewnik – 21 lipca 2023

W piątek, 21 lipca 2023 r., do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach dotarła XXI Wielkopolska Pielgrzymka “Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”. W tym roku pątnikom towarzyszył św. Józef, dlatego hasłem wydarzenia były słowa: „Józef wzorem zaufania Bożej Opatrzności”.

Pomysłodawcą Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki odbywającej się już po raz dwudziesty pierwszy pod hasłem ,,Od Miłosierdzia do Miłosierdzia’’ jest ks. prał. Andrzej Szudra, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zobacz więcej —> ekai.pl: Wielkopolska Piesza Pielgrzymka ,,Od Miłosierdzia do Miłosierdzia’’ dotarła do Łagiewnik

Po dotarciu do Łagiewnik Pielgrzymi udali się do Kaplicy Klasztornej ze słynącym łaskami obrazem Pana Jezusa Miłosiernego i relikwiami św. Siostry Faustyny. W Bazylice uczestniczyli w Godzinie Miłosierdzia oraz Mszy świętej. Przywitał ich ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał słowa, jakie 21 lat temu, 17 sierpnia 2002 roku św. Jan Paweł II wypowiedział w Łagiewnikach:

„Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

– Serdecznie witam w naszym Sanktuarium uczestników XXI Wielkopolskiej Pieszej Pielgrzymki „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”. Jako świadkowie miłosierdzia przemierzaliście drogi naszej Ojczyzny. Dziękujemy Wam za to świadectwo… 16 lipca wyruszyliście z Częstochowy – niektórzy 6 lipca z Poznania, 10 lipca z Ostrowa Wielkopolskiego – do stolicy kultu Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Patronem tegorocznego pielgrzymowania był św. Józef, a hasłem pielgrzymki są słowa: „Józef wzorem zaufania Bożej Opatrzności”. Przybywacie z diecezji kaliskiej, gdzie znajduje się Narodowe Sanktuarium św. Józefa do miejsca, które było nazywane „Józefowem” i którego szczególnym Patronem jest św. Józef – jego wezwanie nosi również kaplica klasztorna. Można więc powiedzieć, że to nie tylko „Od Miłosierdzia do Miłosierdzia”, ale również „od Józefa do Józefa” – mówił ks. Bielas i dodawał: – Niech modlitwa u Pana Jezusa Miłosiernego i wstawiennictwo świętych Patronów: św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II i św. Józefa wyprosi potrzebne łaski. Niech Wasza służba będzie bezpieczna i pełna wdzięcznej życzliwości ludzi.

Pielgrzymom duchowo towarzyszył bp Damian Bryl, który podziękował organizatorom i uczestnikom za zaangażowanie w to dzieło…

16 - 21 lipca 2023 - XXI Wielkopolska Piesza Pielgrzymka "Od Miłosierdzia do Miłosierdzia"

W pielgrzymkę wpisują się także pielgrzymi duchowi, którzy codziennie łączyli się poprzez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, gdzie każdego dnia o godz. 15.00 odmawiana była Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.35 można było wysłuchać konferencji ojca duchownego, a o godz. 20.40 – relacji z pielgrzymki. Pielgrzymi duchowi spotykali się także na modlitwie w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ostrowie Wielkopolskim…

Info na podstawie —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Przebyli drogę od Miłosierdzia do Miłosierdzia oraz ekai.pl: Wielkopolska Piesza Pielgrzymka ,,Od Miłosierdzia do Miłosierdzia’’ dotarła do Łagiewnik

Zobacz więcej o Pielgrzymce na stronie —> Sanktuarium w Ostrowie Wlkp.