Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Wrzuć na luz” #01: Bóg – Adwent...

“Wrzuć na luz” #01: Bóg – Adwentowe rekolekcje internetowe Archidiecezji Krakowskiej – 28 listopada 2021

– Prace nad relacjami rozpoczynamy od przyjrzenia się stosunkom z Bogiem. Towarzyszą nam w tym słowa “czuwajcie i módlcie się w każdym czasie”, dlatego rekolekcjoniści – ks. Jacek Bernacik oraz ks. Michał Kania – powiedzą o tym w jaki sposób rozważenie tego cytatu może pomóc w nawiązaniu (jeszcze głębszej) relacji z Ojcem. Wskażą błędy, które łatwo popełnić zwracając się do Niego i myśląc o Nim. Zapraszamy do obejrzenia 1. odcinka adwentowych rekolekcji internetowych Archidiecezji Krakowskiej “Wrzuć na luz”, który miał premierę w 1. Niedzielę Adwentu 2021 – 28 listopada 2021 r. Zapraszamy do przeżywania Adwentu z Archidiecezją Krakowską.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!

Jak „przeżyć”, a nie „przebiec” Adwent? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w każdą niedzielę o godz. 20.00 w czasie rekolekcji „Wrzuć na luz”. W tym roku adwentowe rozważania Archidiecezji Krakowskiej poprowadzą ks. Jacek Bernacik oraz ks. Michał Kania.

Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia, ale często w zamieszaniu związanym ze sprzątaniem, gotowaniem i pakowaniem prezentów zapominamy o tym, co w tym okresie jest najważniejsze. Oczywiście wszystkie te rzeczy też są ważne, ale istotą jest coś zupełnie innego.

Właśnie dlatego chcemy zwolnić i „wrzucić na luz”, pochylając się nad naszymi relacjami, aby budować je w tym czasie, ale również w dalszym życiu.

– Chcemy w sposób szczególny pomyśleć o naszej relacji z Panem Bogiem, z sobą samym i z drugim człowiekiem – mówi ks. Jacek Bernacik, katecheta krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego, duszpasterz kolegiaty św. Anny oraz współpracownik moderatora Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Krakowskiej, który razem z ks. Michałem Kanią, dyrektorem Wydziału Katechetycznego, poprowadzi tegoroczne rozważania.

Odcinki będą dostępne w każdą niedzielę Adwentu o godz. 20.00 w wersji video na kanale You Tube, a dla tych, którzy chcą odpocząć od ekranów, w formie podcastu na platformie Spotify.

Dodatkowo, aby lepiej rozplanować przygotowanie do Bożego Narodzenia, będzie można pobrać kalendarz wraz z adwentową checklistą, dostępny w wersji do wydruku oraz edytowalnym pdf, dla osób, które będą korzystać z niego na swoich urządzeniach.

Pobierz —> KALENDARZ_FORMULARZ

W ostatnim tygodniu Adwentu, aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości i pogłębić poruszane kwestie, planowane jest spotkanie z rekolekcjonistami na platformie Zoom. Przez cztery tygodnie naszego oczekiwania w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej pojawiać będą się również krótkie treści, uzupełniające rozważania zawarte w niedzielnych odcinkach.

Info i wideo —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Rekolekcje adwentowe “Wrzuć na luz” oraz „Wrzuć na luz” – adwentowe rekolekcje Archidiecezji Krakowskiej

Realizacja i montaż: Karolina Zając, Piotr Ćwik

Posłuchaj zaproszenia do udziału w adwentowych rekolekcjach “Wrzuć na luz”:

Zobacz też:

List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego na Adwent 2021 roku

Dobra Nowina: Dwa strachy – Rozważanie na I Niedzielę Adwentu, Rok C – 28 listopada 2021


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja