Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina: Dwa strachy – Rozważanie na I ...

Dobra Nowina: Dwa strachy – Rozważanie na I Niedzielę Adwentu, Rok C – 28 listopada 2021

– Zawsze, gdy czytam te fragmenty Ewangelii, w których Jezus opisuje znaki końca czasów, pojawiają się u mnie mieszane uczucia. Najpierw uczucie strachu. Oto Jezus zapowiada, że przecież będzie działo się coś przerażającego: „będą znaki na słońcu i księżycu, huk morza i jego nawałnica, moce niebios zostaną wstrząśnięte, narody wpadną w panikę, ludzie mdleć będą ze strachu” – mówi ks. Marek Suder,  w rozważaniu na I Niedzielę Adwentu, Rok C – 28 listopada 2021, zatytułowanym  “Dwa strachy”, pierwszym odcinku 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.

Nie trzeba wielkiej wyobraźni, wspieranej dodatkowo oglądaniem jakichś filmów katastroficznych, by choćby w myślach to przeżyć. Jeśli ktoś przeżył zwykłą burzę, nawet niekoniecznie na górskiej grani, ale tylko w domu, łatwo sobie wyobrazi ten strach. Strach wobec nieokiełznanego żywiołu natury wpisany mamy w geny. Pewnie po to, by chronić życie, by się ratować, by uciekać. To instynkt samozachowawczy.

Sytuację opisaną w dzisiejszej Ewangelii pogarsza jednak to, że przed końcem świata nie ma ucieczki. Ten strach instynktu tutaj nie pomoże…

Zobacz też —> List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego na Adwent 2021 roku


Ewangelia Łk 21, 25-28. 34-36 – I Niedziela Adwentu C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Będą znaki na słońcu, księżycu i gwiazdach, a na ziemi trwoga narodów bezradnych wobec huku morza i jego nawałnicy. Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi. Albowiem moce niebios zostaną wstrząśnięte. Wtedy ujrzą Syna Człowieczego, nadchodzącego w obłoku z mocą i wielką chwałą. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie spadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.

Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 28 listopada 2021 r.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Dwa strachy. Rozważanie na I Niedzielę Adwentu, Rok C

realizacja: ks. Marek Suder
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja