Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny i poświ...

Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny i poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego w kaplicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie – 18 sierpnia 2022

W czwartek, 18 sierpnia 2022 r., do kaplicy Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Krakowie zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny. Ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach poświęcił też obraz Pana Jezusa Miłosiernego.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Zobacz fotorelację na Facebooku↓

Uroczystość została zorganizowana w czasie obchodów 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu oraz dokładnie w 20. rocznicę beatyfikacji abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, której dokonał na krakowskich Błoniach św. Jan Paweł II.

Siostry Franciszkanki niemal od samego początku włączyły się w przygotowywania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, a w minioną niedzielę w Bazylice Bożego Miłosierdzia wraz z przedstawicielami całego świata wypowiedziały papieski Akt zawierzenia…

Zobacz więcej na Misericors —> o 20-leciu Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

18 sierpnia 2022 r. w samo południe do kaplicy domu prowincjalnego Sióstr w Krakowie zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wprowadzenie relikwii św. Siostry Faustyny. Tej, która chciała być świętą i świętą została… Przychodzimy tutaj, do tej kaplicy, aby stanąć przy jej relikwiach, aby zaczerpnąć z jej świętości – mówił, przypominają zapisy Sekretarki Miłosierdzia z jej „Dzienniczka”, ukazujące jak bardzo pragnęła być świętą.

Ks. Bielas odpowiedział na pytanie czym jest świętość? – W chrześcijańskim rozumieniu świętość to nie cierpiętnictwo ani ucieczka od życia doczesnego. To także nie perfekcyjność i taka doskonałość, jaka jest jedynie cechą Boga. Dojrzale rozumiana świętość to naśladowanie Chrystusa, który kocha i uczy kochać. Świętość to najpiękniejsza normalność, „zwyczajna miara życia chrześcijańskiego”, a święty to ktoś, kto przestał się wstydzić tego co w nim najbardziej Boże, bo czyste, dobre, piękne i prawdziwe… Być świętym to istnieć w taki sposób, jaki Bóg zaproponował człowiekowi w raju. Święty to ktoś, kto świetnie radzi sobie z twardą rzeczywistością. To ktoś dobry i mądry jednocześnie. „Świętość jest szczególnym podobieństwem do Chrystusa. Jest podobieństwem przez miłość”.

Jak mówił rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Osiem Błogosławieństw to drogowskazy ukazujące kierunek życiowej drogi – trudnej, wymagającej, ale prowadzącej do prawdziwego szczęścia, drogi zdobywania świętości w zwyczajnej codzienności.

I to jest właśnie nasze chrześcijańskie zadanie: przemieniać zwyczajną rzeczywistość, w której na co dzień żyjemy i rozpalać w niej promienie nadzwyczajności. Kroczyć drogą Ośmiu Błogosławieństw wierząc, że kresem tej drogi jest NIEBO – miejsce wiecznej szczęśliwości, miejsce spotkania z tymi, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca – powiedział.

Na koniec homilii ks. Bielas mówił jeszcze: – Niech więc świadectwo życia świętych umacnia nas w ziemskim pielgrzymowaniu. Wzywajmy ich wstawiennictwa w naszych potrzebach i zechciejmy się zapatrzeć w przykład ich życia. Pamiętajmy, że „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości. Święci wołają o świętość”.

W czasie Mszy świętej został poświęcony obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Ks. Zbigniew Bielas przypomniał objawienie Pana Jezusa w Płocku, w którym od św. Siostry Faustyny domagał się namalowania wizerunku. Podkreślił, że jest to naczynie do czerpania łask.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Wprowadzenie relikwii i poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja