Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Wolny Piątek” zamiast “Tęczoweg...

“Wolny Piątek” zamiast “Tęczowego Piątku” 25 października 2019? Inicjatywa Fundacji Mamy i Taty

– Rozpoczynamy akcję „Wolny Piątek”. Zachęcamy do wzięcia dnia wolnego, urlopu na żądanie i nie posyłanie w tym dniu dziecka do szkoły – zaapelował Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty, wobec planów środowisk pro-homoseksualnych dotyczących przeprowadzenia w polskich szkołach w dniu 25 października 2019 r. tzw. „Tęczowego Piątku”.

Zobacz też —> Radio Maryja: Fundacja Mamy i Taty zachęca do organizowania alternatyw dla tzw. tęczowych piątków

– Nie możemy być pewni, na jakie treści natrafi nasze dziecko w szkole, którą współfinansujemy z naszych podatków – dodał Marek Grabowski – Dzięki Wolnemu Piątkowi spędzimy niepowtarzalny czas z naszym dzieckiem czy wnukiem, będziemy mieli okazję pogłębić wspólne relacje, i uchronimy je przed demoralizacją…

Fundacja Mamy i Taty zachęca tez rodziców do zainteresowania się sprawą organizacji w szkołach tzw. “Tęczowych Piątków”, imprezy będącej poza wszelką kontrolą rodzicielską zaś dyrekcje szkół do odmawiania współorganizowania tego typu wydarzeń. Klikając w link można znaleźć listę kuratoriów wraz z gotowym zestawem pytań. Pytanie w tej sprawie warto zadać również zdać Panu Ministrowi Dariuszowi Piontkowskiemu: informacja@men.gov.pl – czytamy w serwisie internetowym Fundacji.

Szczegółowe informacje —> mamaitata.org.pl: Wolny Piątek | ekai.pl: Fundacji Mamy i Taty zachęca: „Wolny Piątek” zamiast „Tęczowego Piątku”

Fundacja Mamy i Taty powstała w roku 2010 r. W Warszawie. Została założona przez trzy matki. Jej celem jest działalność na rzecz poszanowania godności i praw człowieka, wartości rodzinnych, obrony praw konsumenta, oraz inspirowanie i realizowanie inicjatyw wspierających i wzmacniających instytucję rodziny i małżeństwa. Od 30 listopada 2012 roku fundacja ma status organizacji pożytku publicznego (KAI)


Na 25 października 2019 r. zaplanowano w szkołach tzw. „tęczowy piątek”, w związku z tym przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu bp Marek Mendyk informuje: „+tęczowe piątki+ w żaden sposób nie pokrywają się z zatwierdzonym przez MEN programem nauczania ogólnego. Rodzice i szkoła nie mogą pozostać bierni wobec tego problemu”.

Czytaj więcej —> Komisja Wychowania Katolickiego Episkopatu przypomina: Szkoła nie jest miejscem na propagowanie środowisk LGBT – 22 października 2019