Codzienna Aplikacja Miłosierdzia

Wigilia 2018 z Caritas

W 24 miastach Polski – m.in. w Częstochowie, Krakowie, Poznaniu, Gliwicach, Białymstoku i Kielcach – w dniach 21-24 grudnia 2018 r. ubodzy, bezdomni i samotni spotykają się przy wigilijnym stole. Jak co roku Wigilia Caritas zgromadzi ok. 10 tysięcy osób. W przygotowanie potraw i organizację spotkań jest zaangażowanych 2500 wolontariuszy oraz lokalni restauratorzy.

✨🎄🎁💝 W tym dniu nikt nie powinien być sam!24 grudnia w wielu miejscowościach w całej Polsce odbędą się Wigilie Caritas. Zgromadzi się na nich 10 000 ubogich, bezdomnych, samotnych i potrzebujących.Jesteśmy ogromnie wdzięczni Selgros Cash&Carry za przekazanie artykułów spożywczych, talerzyków i sztućców, by Wigilie mogły się odbyć!#WigiliaCaritas #Ubodzy #dlapotrzebujących #paczkiświąteczne #24grudniaCARITAS Archidiecezji Gdańskiej Caritas Archidiecezji Białostockiej Caritas Archidiecezji Częstochowskiej Caritas Gniezno Caritas Archidiecezji Krakowskiej Caritas Archidiecezji Lubelskiej Caritas Poznań Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Caritas Archidiecezji Warmińskiej Caritas Diecezji Ełckiej Caritas Diecezji Gliwickiej Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Kaliskiej Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Caritas Diecezji Radomskiej Caritas Diecezji Rzeszowskiej Caritas Diecezji Siedleckiej Caritas Diecezji Świdnickiej

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 20 grudnia 2018

 

„Wigilia kojarzy nam się z ciepłem, rodziną wokół stołu nakrytego białym obrusem, zastawionego dwunastoma potrawami” – mówi ks. Krzysztof Sroka, zastępca Dyrektora Caritas Polska. „Caritas już od wielu lat organizuje spotkania wigilijne dla wszystkich, którym brakuje bliskości, rodziny i świątecznego stołu. Wspólnota serc tych, którzy potrzebują i tych, którzy im służą jest w tych dniach niezwykle cenna. Chcemy, aby nikt nie czuł się samotny i zapomniany” – podkreśla.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej we współpracy z wolontariuszami przygotowuje wigilię dla 1300 osób samotnych, bezdomnych i ubogich. Tradycyjne świąteczne spotkanie, w którym weźmie udział przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki, odbędzie się 24 grudnia w hali nr 2 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP).

W ramach partnerstwa ogólnopolska sieć hal handlowych Selgros Cash&Carry przekaże bezpłatnie diecezjalnym Caritas – organizatorom Wigilii –  niezbędne produkty spożywcze do przygotowania wieczerzy wigilijnej. Do organizatorów z poszczególnych diecezji i archidiecezji trafią także m.in. naczynia, sztućce i opakowania jednorazowe oraz okolicznościowe torby na prezenty.

W Szczecinie Wigilia Caritas odbędzie się 24 grudnia o godz. 12.00 przy Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba. Do wspólnego stołu zasiądą osoby bezdomne, ubogie ze Szczecina i okolic, zapraszane przez Straż Miejską i policję z okolicznych pustostanów. Uczestnicy Wigilii Caritas będą się modlić i biesiadować przy wspólnym stole. Organizatorzy Wigilii w Szczecinie przewidują udział ok. 600 osób bezdomnych i potrzebujących. Na pożegnanie otrzymają oni paczki z żywnością na kolejne trzy dni świętowania.

Info za —> Caritas Polska/ BP KEP: Wigilia z Caritas Polska

Zobacz też —> Caritas.pl: Wigilia Caritas dla seniorów z programu “Na codzienne zakupy”