Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Piątek 2022 w Łagiewnikach – Liturgia...

Wielki Piątek 2022 w Łagiewnikach – Liturgia Męki Pańskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia – 15 kwietnia 2022

– Krzyż jest miejscem zgotowanym dla Zbawiciela. Narzędzie męki i tortur, zbudowane przez człowieka. Syn Człowieczy na Krzyżu to straszna synteza zła człowieka i miłosierdzia Boga. Krzyż stanowi najgłębsze pochylenie się Bóstwa nad człowiekiem. Krzyż stanowi jakby dotknięcie odwieczną miłością – mówił bp Jan Zając w czasie wielkopiątkowej Liturgii Męki Pańskiej sprawowanej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach 15 kwietnia 2022 r.

Zobacz fotorelację ↓

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Na początku homilii bp Jan Zając mówił o zdjęciu zrobionym we Lwowie, które przedstawiało pięciu mężczyzn usiłujących ukryć przed zbombardowaniem zdjętego z krzyża Jezusa z katedry ormiańskiej. – Patrząc na tych ludzi, ma się wrażenie, że bierze się udział w niecodziennym, ale przecież zwykłym wydarzeniu, czy nawet w uobecnieniu męki i śmierci Jezusa – w Jego rzeczywistym umieraniu i jednocześnie powstawaniu z martwych. Ci mężczyźni chroniąc materialny obraz i podobieństwo Chrystusa, chronią Jego obecność pośród siebie – wskazał kustosz honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Posłuchaj homilii ks. biskupa Jana Zająca:

Jak mówił kaznodzieja, nie potrzeba wielkiej wyobraźni, abyśmy wsparci wiarą, dostrzegli w tamtym wydarzeniu podobieństwo do naszego przeżywania tajemnicy krzyża na naszej Golgocie życia. – Zasłuchani w słowa Ewangelii przemierzyliśmy ostatni etap Jezusowej ziemskiej drogi. Ustały okrzyki tłumu, skończyły się słowa pogardy starszych ludu i szyderstwa żołdaków. Ucichł też płacz Matki i lament kobiet jerozolimskich – mówił i dodawał: – Oto wśród nas stanie krzyż! Idźmy z pokłonem! Idźmy jak Maria Magdalena – choć z sercem zranionym grzechami – to jednak otwartym na przebaczającą i leczącą miłość Mistrza.

Po Liturgii Męki Pańskiej Pan Jezus w procesji został przeniesiony do Grobu Pańskiego, który znajduje się w Kaplicy Męki Pańskiej.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis | Rzecznik Prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Pójdźmy z pokłonem. Liturgia Męki Pańskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja