Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wakacyjna Akcja Caritas 2022 – Polsko-ukraiń...

Wakacyjna Akcja Caritas 2022 – Polsko-ukraińskie wakacje z Caritas

Wakacyjna Akcja Caritas ma w roku 2022 wyjątkowy charakter – w koloniach, półkoloniach i innych formach aktywności, oprócz polskich podopiecznych diecezjalnych Caritas, weźmie udział blisko 2 tys. dzieci z Ukrainy.

W skali całego kraju na kolonie z Caritas wyjedzie ok. 10,5 tys. dzieci w tym ok. 1,7 tys. dzieci ukraińskich. Poza tym z innych form aktywności, tj. półkolonii i wycieczek przygotowanych przez Caritas diecezjalne, skorzysta ok. 4,3 tys. dzieci.

– W Wakacyjnej Akcji Caritas weźmie więc w tym roku udział łącznie ok. 14,8 tys. dzieci. Wiele z nich odwiedzi atrakcyjne turystycznie miejsca, m.in. nad morzem czy w górach. Inne spędzą czas w ciekawy sposób, choć bliżej swojego miejsca zamieszkania. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby nie zabrakło zajęć sportowych, rozrywek i dobrej, a przy tym bezpiecznej, zabawy – zapewnia Renata Pruszkowska z Caritas Polska.

Wakacyjna Akcja Caritas jest w tym roku organizowana przez blisko 40 Caritas diecezjalnych. Znana od lat inicjatywa wraca do dawnego rozmachu po przerwie spowodowanej pandemią. Caritas Polska dofinansuje organizację integracyjnych, polsko-ukraińskich wakacji, kwotą blisko 2,8 mln zł.

Info i foto ilustracyjne za —> Caritas Polska: Polsko-ukraińskie wakacje z Caritas


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja