Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość Wszystkich Świętych w Warszawie –...

Uroczystość Wszystkich Świętych w Warszawie – 1 listopada 2019

Informacje o celebracjach uroczystości Wszystkich Świętych – 1 listopada 2019 r., w Warszawie, z udziałem księży biskupów Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej.

W piątek, 1 listopada 2019 r. biskupi odprawią Msze święte i poprowadzą procesje żałobne na stołecznych cmentarzach. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w tym roku odprawi Mszę św. o godz. 13.00 w kościele św. Katarzyny na Służewie, a następnie poprowadzi procesję na tzw. starym cmentarzu przy kościele.

O tej samej porze rozpoczną się Msze św. pod przewodnictwem biskupów pomocniczych: bp Piotr Jarecki odprawi Mszę św. o godz. 13.00 w kościele św. Marii Magdaleny i poprowadzi procesję na Cmentarzu Wawrzyszewskim, a bp Rafał Markowski odprawi Mszę św. o godz. 13.00 i poprowadzi procesję na Cmentarzu Wolskim.

Na Powązkach, o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w kościele św. Karola Boromeusza. W tym roku będzie jej przewodniczył bp Michał Janocha, który potem poprowadzi procesję na Cmentarzu Powązkowskim. Z kolei mieszkający w Warszawie biskup senior drohiczyński bp Tadeusz Pikus o godz. 11.30 odprawi Mszę św. w kościele św. Ignacego z Loyoli, po czym poprowadzi procesję na Cmentarzu Północnym na Wólce Węglowej.

Tradycyjnie już, 2 listopada w Dzień Zaduszny przez cały dzień będzie można pomodlić się w kryptach archikatedry warszawskiej, gdzie spoczywają m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy. O godz. 18.00 kard. Nycz poprowadzi procesję żałobną z modlitwą za zmarłych arcybiskupów warszawskich a o godz. 19.00 rozpocznie się Msza św. w czasie której artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Info za —> Archidiecezja Warszawska: Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Biskupi poprowadzą procesje na cmentarzach


Diecezjalne obchody uroczystości Wszystkich Świętych  w Diecezji Warszawsko-Praskiej odbędą się w trzech miejscach.

Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński odprawi Msze Świętą o godzinie 12:00 w drewnianym kościele na Cmentarzu Bródzieńskim

Biskup Pomocniczy Marek Solarczyk będzie przewodniczył Eucharystii o godzinie 12:00 na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. („Nowy” Cmentarz) w Radzyminie

Ksiądz infułat Lucjan Święszkowski będzie przewodniczył Mszy Świętej o godzinie 11:00 w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

Na każdym z tych cmentarzy po Eucharystii odbędzie się procesja.

2 listopada, w Dzień Zaduszny, w Katedrze warszawsko-praskiej, Mszy Świętej o godzinie 6:30 będzie przewodniczył biskup Marek Solarczyk.

Info za —> Diecezja Warszawsko-Praska: Diecezjalne obchody uroczystości Wszystkich Świętych (zaproszenie)