Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi – Rz...

Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi – Rzecznik Episkopatu Polski przed Halloween

– Halloween to zwyczaj, obcy naszej kulturze, tradycji i wierze. Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi. Zachęcam do włączenia się w akcję Holy Wins, czyli „Święty zwycięża”. Promuje ona świętość, radość i dobroć – powiedział rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik w środę 30 października 2019 roku.

Dodał, że głównym adresatem akcji Holy Wins są dzieci, młodzież i całe rodziny. Podkreślił też: – W korowodach i balach świętych chodzi o łączność między pokoleniami i dzielenie się radością. Ks. Rytel-Andrianik zaznaczył: Właśnie teraz, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, warto przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości.

Rzecznik Episkopatu podkreślił: Chrześcijanie nie świętują Halloween. Świętujemy uroczystość Wszystkich Świętych, oraz pamiętamy o tych, którzy odeszli, szczególnie w Dzień Zaduszny.

Akcja Holy Wins to pozytywna alternatywa dla Halloween. W ramach Holy Wins w całej Polsce odbywa się wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. Bale Wszystkich Świętych, Orszaki Świętych, procesje i nabożeństwa.

Posłuchaj Rzecznika Episkopatu Polski:

Info i audio za —> BP KEP: Rzecznik Episkopatu przed Halloween: Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi