Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość św. Józefa w Sanktuarium Bożego Miłosi...

Uroczystość św. Józefa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 19 marca 2018

W uroczystość św. Józefa – 19 marca 2018 r. – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w kaplicy klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny przypada odpust, gdyż jest to pierwotna dedykacja kaplicy i całej posesji nazwanej „Józefowem”. Msze św. w kaplicy o 6.30 i o 17.00.

Uroczystość poprzedza nowenna, w czasie której na wieczornych nabożeństwach jest śpiewana „Litania do św. Józefa”, a rano po brewiarzu odmawiana modlitwa do Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Żywiciela Syna Bożego. Od 16-18 marca tradycyjnie odprawiane jest „Czterdziestogodzinne nabożeństwo”

W miesiącu marcu we wszystkich kaplicach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, także w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny w Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach, wieczorne nabożeństwa odprawiane są ku czci św. Józefa.

Info i foto za —> Faustyna.pl: Uroczystości ku czci św. Józefa w łagiewnickim Sanktuarium

Siostry od początku historii Zgromadzenia szczególną czcią otaczają Oblubieńca Matki Bożej i Żywiciela Syna Bożego, którego pieczy się powierzają. Święty Józef troszczy się nie tylko o sprawy materialne, ale i duchowe. Sam powiedział św. Siostrze Faustynie, że bardzo jest za tym dziełem, które jej polecił Pan, czyli za dziełem głoszenia światu orędzia Miłosierdzia i obiecał swą opiekę. Ale zażądał, aby miała do niego nieustanne nabożeństwo i odmawiała codziennie trzy pacierze i raz Pomnij (por. Dz. 1203).