Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Tygodnik “Idziemy” o ‘czarowaniu...

Tygodnik “Idziemy” o ‘czarowaniu’ księdza Marka Chrzanowskiego FDP

Podobno poeci myślą, że nikt inny nie pisze tak dobrze jak oni, i że swoją magią potrafią oczarować niejedną osobę. Gdy spotyka się ks. Marka, korci, by zadać sobie pytanie: czy to tylko czarowanie, czy po prostu… dotyk nieba – czytamy w artykule zatytułowanym nieco prowokacyjnie “Czarowanie księdza Marka” na łamach “Idziemy”. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy nr 15 (653), 15 kwietnia 2018 r., na stronie 36, o naszym autorze pisze Izabela Herman.

Przeczytaj fragment —> Czarowanie księdza Marka

Jest coś takiego w tym czarowaniu ks. Marka, że chce się tworzyć. Inspiruje nie tylko jego twórczość, ale samo spotkanie z nim sprawia, że chce się coś zrobić, że się po prostu chce – pisze autorka tekstu o ks. Marku Chrzanowskim FDP.

Ks. Marek Chrzanowski FDP

Fot. arch. ks. Marka Chrzanowskiego FDP

W artykule czytamy o poezji i prozie ks. Marka, które poruszają serca, o prowadzonych w Polskim Radiu audycjach “Idę do Ciebie z Miłością”, ale także o posłudze duszpasterskiej, o byciu z innymi, także przez pisanie. Być poetą tak, by innym chciało się tworzyć. By innym chciało się żyć Pięknie. By innym, jeśli nie dają rady dalej iść, podać rękę i wyprowadzić na prostą do Pana Boga. By innych Mu oddawać, nie zatrzymywać dla siebie. Byśmy idąc razem, byli blisko siebie i doszli do zbawienia. Nic więcej – takim poetą według autorki jest ks. Marek.

Zobacz też —> Miejsce przy Twoim sercu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Zapraszamy do lektury całego tekstu w najnowszym  Tygodniku “Idziemy”!


Ksiądz Marek Chrzanowski FDP —> na Misericors

Strona internetowa ks. Marka —> www.ksmarek.pl


Misericors