Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Transmisja Godziny Miłosierdzia i Koronki do Miłos...

Transmisja Godziny Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium w Łagiewnikach w TVP3 – od 18 maja 2020

Od 18 maja 2020 r. – dnia 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – codziennie o godz. 15.00 z kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny w krakowskich Łagiewnikach jest transmitowana przez TVP3 w paśmie ogólnopolskim modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

**Pierwszy dzień transmisji w TVP3**W pierwszym dniu transmisji Godziny Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Wtorek, 19 maja 2020

 

Właśnie w tym miejscu 83 lata temu (w październiku 1937 roku) Jezus objawił tę formę kultu Miłosierdzia Bożego, w której czcimy moment Jego konania na krzyżu. Po krótkiej modlitwie w Godzinie Miłosierdzia odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego w kilku językach, gdyż przez transmisję on-line na stronie ⇒ www.faustyna.pl i przez kanał: Faustyna.pl na You Tube oraz przez aplikację: faustyna.pl łączą się czciciele Bożego Miłosierdzia z całego świata. W modlitwie łączą się także słuchacze kilkunastu katolickich rozgłośni radiowych.

Zobacz więcej:

Godzina Miłosierdzia

Koronka do Miłosierdzia Bożego – Jak się nią modlić?

W pierwszym dniu transmisji Godziny Miłosierdzia i Koronki do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium w Łagiewnikach przez TVP3 przy ekranach telewizyjnych modliło się 1 100 000 osób!

Duszpasterze łagiewnickiego sanktuarium przypominają, że zgodnie z dekretem Penitencjarii Apostolskiej z 2002 r. za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem w kościele lub kaplicy można uzyskać odpust zupełny, a „jeżeli wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny”.

Przeczytaj —> Dekret Penitencjarii Apostolskiej o związaniu odpustów z Koronką do Miłosierdzia Bożego – 12 stycznia 2002

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Pierwszy dzień transmisji w TVP3  oraz Archidiecezja Krakowska: Od 18 maja codzienna transmisja Koronki do Bożego Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik w TVP