Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

5 października 2020 – Obchody uroczystości ś...

5 października 2020 – Obchody uroczystości św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W dniu 5 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i we wszystkich klasztorach Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia obchodzona jest liturgiczna uroczystość św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Centralne obchody odbywają się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie wraz z jej śmiercią 5 października 1938 r. zostało złożone całe jej duchowe dziedzictwo.

**Uroczystość św. Faustyny w Łagiewnikach**Liturgiczną uroczystość św. Siostry Faustyny, 5 października br….

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Piątek, 2 października 2020

 

Zobacz też:

Śmierć św. Siostry Faustyny Kowalskiej – 5 października 1938 – Rozmowy o Miłosierdziu

Święta Siostra Faustyna – życie i misja… w 8 minut

W Zgromadzeniu Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i mieście Łodzi ten dzień ma rangę uroczystości. W Kościele w Polsce 5 października ma rangę wspomnienia obowiązkowe św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Zobacz też —> Uroczystość św. Faustyny w Płocku

Liturgiczną uroczystość św. Siostry Faustyny, 5 października, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach tradycyjnie poprzedziło triduum Mszy św. z okolicznościowymi kazaniami, które sprawowane są w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem Apostołki Bożego Miłosierdzia o godzinie 17.00. Triduum w roku 2020 prowadził ks. dr Mirosław Smyrak.

Zobacz też —> Pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje – Modlitwa św. Siostry Faustyny

W uroczystość św. Siostry Faustyny – 5 października 2020 r. – w kaplicy z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny Msze św. celebrowane będą o godzinie: 6.30, 12.00 i 17.00.

Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00, jak każdego dnia.

Od godziny 20.30 adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie, którą poprowadzą siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.

Wieczór łaski i uwielbienia zakończy się o 22.45, czyli w godzinie przejścia św. Faustyny do domu Ojca Niebieskiego.

Info za —> Faustyna.pl: Uroczystość św. Faustyny w Łagiewnikach

**Nie ma możliwości nawiedzenia celi św. Faustyny**W tym roku 5 października, ze względu na epidemię koronawirusa, nie…

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Piątek, 2 października 2020

W roku 2020, 5 października, ze względu na epidemię koronawirusa, nie ma możliwości nawiedzenia celi, w której do domu Ojca Niebieskiego odeszła św. Siostra Faustyna. Miejsce to znajduje się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia za klauzurą i było udostępniane dla pielgrzymów w ostatnich latach w liturgiczną uroczystość Apostołki Bożego Miłosierdzia. Można jednak – jak zawsze – pomodlić się przy jej grobie, który znajduje się pod mensą ołtarza z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Info za —> Faustyna.pl: Nie ma możliwości nawiedzenia celi św. Faustyny

Zobacz też —> Czuwanie ze św. Siostrą Faustyną