Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Tornister Pełen Uśmiechów” 2023 ̵...

“Tornister Pełen Uśmiechów” 2023 – Kolejne plecaki trafiły do potrzebujących dzieci!

Wakacje dobiegły końca, ale to nie koniec akcji Tornister Pełen Uśmiechów organizowanej przez Caritas Polska! W Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Warszawie trwa wydawanie plecaków z wyprawką szkolną dla dzieci z rodzin uchodźczych. 2 tys. tornistrów trafi do maluchów m.in. z Ukrainy, Syrii, Czeczenii i Afganistanu.

Choć pierwszy dzwonek wkrótce oznajmi nowy rok szkolny, akcja Tornister Pełen Uśmiechów wcale się nie kończy. W warszawskim Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom rodziny uchodźcze w potrzebie wciąż mogą odbierać plecaki z wyprawką szkolną. 1700 tornistrów zostanie przekazanych dzieciom z Ukrainy, 300 kolejnych – maluchom z Syrii, Afganistanu, Czeczenii, Tadżykistanu i Azerbejdżanu.

To kolejny etap organizowanej już po raz 15. akcji, mającej na celu wsparcie najmłodszych z rodzin, dla których zakup przyborów szkolnych to wydatek przekraczający możliwości domowego budżetu.

20 sierpnia, podczas finału Tornistra Pełnego Uśmiechów w Birczy k. Przemyśla, swoje nowe plecaki odebrało 2 tys. dzieci z woj. podkarpackiego. Kolejne 2 tys. wyprawek pojechało na Litwę, Białoruś i Ukrainę.

Caritas Polska nie zapomina też o maluchach i nastolatkach w prowadzonym przez Urząd ds. Cudzoziemców ośrodku w Lininie pod Górą Kalwarią (woj. mazowieckie). 30 sierpnia 2023 r. nasi pracownicy odwiedzili ośrodek i przekazali najmłodszym kolejną partię plecaków. Wspólnie spędzony czas obfitował w mnóstwo radości!

Caritas Polska pamięta także o rodzinach z ogarniętych kryzysem krajów Bliskiego Wschodu, które są w szczególnie trudnej sytuacji. Dlatego w tym roku akcją Tornister Pełen Uśmiechów zostały objęte również dzieci z Syrii i Libanu. Na Bliski Wschód po koniec września poleci 5 tys. plecaków z wyprawką.

Łącznie w tym roku Caritas Polska przekaże tornistry i przybory szkolne aż 15 tys. maluchom z Polski i z zagranicy.

Info i foto za —> Caritas Polska: Tornister Pełen Uśmiechów. Kolejne plecaki trafiły do potrzebujących dzieci


Posłuchaj Dyrektora Caritas Polska:

Akcję Tornister Pełen Uśmiechów można wesprzeć:

• przekazując darowiznę na stronie ⇒ https://caritas.pl/tpu

• wysyłając SMS o treści TORNISTER pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

• wpłacając dowolną kwotę na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty TORNISTER)

Wideo za —> Caritas Polska: 15 edycja akcji Tornister Pełen Uśmiechów