Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

To już 900 porcji zupy od św. Siostry Faustyny dla...

To już 900 porcji zupy od św. Siostry Faustyny dla potrzebujących! – 6 marca 2023

W poniedziałek, 6 marca 2023 r. Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach już po raz szósty przekazał w ramach akcji “Zupa od św. Siostry Faustyny” 150 porcji ciepłego posiłku do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Zobacz też —> Błogosławieni miłosierni – W Łagiewnikach wręczono odznaki “Beati Misericordes” – 5 marca 2023

W październiku 2022 roku postanowiliśmy zorganizować akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny”. W jej ramach – począwszy od wspomnienia Apostołki Bożego Miłosierdzia, przez kolejne 5 miesięcy, woziliśmy raz w miesiącu ciepły posiłek do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Także i dziś obdarowaliśmy osoby potrzebujące, ubogie, bezdomne 150 porcjami gorącej zupy. Mogę dziś powiedzieć, że akcja udała się 0 dostarczyliśmy w tym czasie do Dzieła św. Ojca Pio 900 obiadów – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Posiłki finansowane są z Funduszu Miłosierdzia, który działa w Sanktuarium. – Widzimy, że nasza akcja jest bardzo potrzebna i wiele osób chętnie się w nią włącza, składając swój dar. Myślę, że czas Wielkiego Postu, czas modlitwy, postu i jałmużny sprawi, że jeszcze więcej osób zechce do niej dołączyć – podkreśla Małgorzata Pabis.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 18 sierpnia 2002 r. na krakowskich Błoniach:

„W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: To już 900 porcji zupy od św. Siostry Faustyny


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja