Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Św. Andrzej Bobola patronem telewizji EWTN Polska ...

Św. Andrzej Bobola patronem telewizji EWTN Polska – Msza św. i uroczyste przyjęcie Patrona – Wrocław, 20 grudnia 2020

W niedzielę, 20 grudnia 2020 r., podczas Mszy św. o godz. 9. 30 telewizja EWTN Polska przyjęła uroczyście św. Andrzeja Bobolę za swego patrona. Mszy św. pojezuickim kościele pw. Najświętszego Imienia Jezus przy Placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu przewodniczył ks. bp Andrzej Siemieniewski, a homilię wygłosił o. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski.

Uroczystość była transmitowana na stronie ewtn.pl i kanale na YouTube: EWTN Polska

Wideo —> EWTN Polska: Homilia ks. Leszka Gęsiaka | Andrzej Bobola patronem EWTN Polska

W homilii ks. Leszek Gęsiak SJ mówił o znaczeniu jakie św. Andrzej odegrał w umacnianiu wiary w trudnych czasach XVII wieku. Ksiądz Gęsiak zwrócił uwagę na wyjątkowe miejsce, w którym odbyła się uroczystość: pojezuicki kościół św. Imienia Jezus we Wrocławiu, który do dziś swoim bogatym wnętrzem przypomina o roli, jaką jezuici, w tym św. Andrzej Bobola, odegrali w budowaniu od wieków polskiej kultury i wiary.

Posłuchaj homilii ks. Leszka Gęsiaka SJ:

Podczas Mszy św. telewizja EWTN Polska otrzymała z rąk bp. Andrzeja Siemieniewskiego relikwie św. Andrzeja Boboli SJ – Dziękujemy Bogu oraz wszystkim Przyjaciołom i Dobrodziejom, którzy wspierają nas dzisiaj i bez których nie mogłaby istnieć nasza stacja TV – podkreślił na zakończenie uroczystości dyrektor EWTN Polska, ks. Piotr Wiśniowski.

Przekazanie relikwii św. Andrzeja Boboli i słowo ks. Piotra Wiśniowskiego:


Św. Andrzej Bobola SJ jest wyjątkowym propagatorem wiary, który niósł ją ze zrozumieniem każdemu potrzebującemu człowiekowi, czcicielem Maryi – za którego przyczyną Matce Bożej Królowej został powierzony Naród Polski. Jest patronem jedności, który jasno i jednoznacznie wskazuje właściwą drogę w meandrach niesłużących człowiekowi światopoglądów. Św. Andrzej Bobola jest także szczególnym orędownikiem dla Polski na XXI w. – na co wskazał m.in. papież Jan Paweł II, ogłaszając Go w 2002 r. Patronem Polski. Dlatego EWTN Polska Jego wstawiennictwu powierza w sposób szczególny swoją misję ewangelizacyjną.

Uroczystość odbyła się w kościele pojezuickim – by przypomnieć wielowiekowe dokonania zakonu, do którego należał św. Andrzej, w kościele barokowym – powstałym w epoce, w której żył i działał św. Andrzej i jednocześnie kościele uniwersyteckim – by podkreślić, jak bliska EWTN Polska jest tradycja cywilizacji łacińskiej i ośrodków rozwoju, jakimi są od wieków dla Kościoła uniwersytety.

Info i foto ilustracyjne na podstawie —> EWTN Polska/jezuici.pl

Zobacz też —> ewtn.pl: Św. Andrzej Bobola, Patron na XXI w. Wywiady

Zobacz więcej o EWTN Polska:

Kim jesteśmy?
Program TV
Współpraca
Darowizna
Kontakt


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Bądź Misericors ⇒ KLIKNIJ