Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie z misjonarzem ks. Tomaszem Łukaszukiem S...

Spotkanie z misjonarzem ks. Tomaszem Łukaszukiem SDB pt. “Cyklony, tyfus i codzienność na Madagaskarze” – 14 stycznia 2020 w Warszawie – Zaproszenie

Zespół Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie zaprasza na spotkanie z misjonarzem ks. Tomaszem Łukaszukiem SDB pt. “Cyklony, tyfus i codzienność na Madagaskarze” poświęcone Madagaskarowi. Spotkanie odbędzie się we wtorek 14 stycznia 2020 r. o godzinie 19:00 w kawiarni Agere Contra w Warszawie.

Już jutro zapraszamy na spotkanie "Cyklony, tyfus i codzienność na Madagaskarze". Ksiądz Tomasz Lukaszuk opowie o kraju,…

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Poniedziałek, 13 stycznia 2020

 

“Ks. Tomasz sam siebie określa jako „tambylec”. Przez 10 lat pomagał, pracował i był w miejscach, do których nie dotarł żaden turysta. Nauczył się malgaskiego, dzielił trudną codzienność z ludźmi w wioskach w buszu. Przeżył trzy cyklony, tyfus i nieokreśloną liczbę innych chorób. Poznał kulturę i tradycję różnych plemion.

Jeśli chcesz się dowiedzieć:

– Dlaczego zabawa kamieniami jest popularna wśród dzieci,
– Dlaczego kobiety malują twarze i chcą mieć jaśniejszą cerę,
– Kto i kiedy przewija zwłoki na Madagaskarze.

Zapraszamy na spotkanie. Ksiądz Tomasz często opowiada o swojej misji i Madagaskarze, który określa jako Czerwoną Wyspę lub szósty kontynent. Zawsze są to historie inne. Przecież 10 lat życia i pracy to tysiące wydarzeń, spotkań i przeżyć. Przyjdź i poznaj „kraj parny, skwarny i Afrykę na pół dziką”.

– czytamy w zaproszeniu.

Wydarzenie —> na Facebooku

Info i foto za —> Misjesalezjanie.pl: Cyklony, tyfus i codzienność na Madagaskarze