Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie opłatkowe abp. Marka Jędraszewskiego z C...

Spotkanie opłatkowe abp. Marka Jędraszewskiego z Caritas Archidiecezji Krakowskiej – 11 stycznia 2019

Za każde dobro – to łatwo dostrzegalne i to, którego nie widać – dziękujcie Panu Bogu! – mówił abp Marek Jędraszewski w Sali Królewskiej Pałacu Arcybiskupów Krakowskich na spotkaniu opłatkowym dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Spotkanie ubarwiła swoim śpiewem i grą nowa młodzieżowa kapela góralska z Tenczyna złożona z wolontariuszy Caritas.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Wolontariusze i pracownicy Caritas z dyrektorem, ks. Andrzejem Kamińskim, dziękowali metropolicie za słowa wsparcia i pociechy, a także życzyli błogosławieństwa Bożego, głębokiego spotkania z Chrystusem i opieki Matki Bożej.

Arcybiskup zaznaczył, że Mesjasz po to przyszedł na świat, aby objawić nam bezgraniczną miłość Ojca i obdarzyć ludzkość życiem wiecznym. Dodał, że w świetle tajemnicy Bożego Narodzenia, łatwiej zrozumieć ofiarną miłość i troskę o los drugiego człowieka.

– Miłość sprawia, że chce się żyć z radością, nadzieją, z uśmiechem.

Metropolita dziękował pracownikom i wolontariuszom Caritas, że pokazują swoim życiem miłość Boga do człowieka.

– Pokazujecie, że ta miłość wyzwala, dźwiga, podnosi, umacnia.

Na zakończenie spotkania arcybiskup zauważył, że Kościół współcześnie jest atakowany i krytykowany, ale trudno nie dostrzec dobra, które znajduje swój wyraz w jego charytatywnej działalności.

– Życzę, aby Nowy Rok był czasem pięknego świadectwa o miłości tych wszystkich, którzy na co dzień, być może w sposób niedostrzegalny, ale bardzo skuteczny, budują pośród nas Królestwo Boże.

Metropolita podkreślił, że Caritas, niezależnie od różnorodnych poglądów Polaków, cieszy się niezmiennie największym zaufaniem społecznym.

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Świadczcie o Miłości!

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska
Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska
Video Katarzyna Katarzyńska | Archidiecezja Krakowska