Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Spotkanie ewangelizacyjne “Ku doświadczeniu ...

Spotkanie ewangelizacyjne “Ku doświadczeniu wolności” i muzyczny Projekt “10 Prostych Słów – Decalogue” – 11 września 2021 w Łodzi – Transmisja online

W sobotę 11 września 2021 r. w godzinach od 16.00 do 22.00 na Stadionie Orła w Łodzi, odbędzie się w ramach VI Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji spotkanie ewangelizacyjne zatytułowane “Ku doświadczeniu wolności”. Jego częścią będzie muzyczny Projekt “10 Prostych Słów – Decalogue” w wykonaniu artystów z całego świata, który rozpocznie się o godz.  17.00. Transmisję internetową wydarzenia realizuje Archidiecezja Łódzka.

Transmisja online —> Archidiecezja Łódzka: KU DOŚWIADCZENIU WOLNOŚCI – Spotkanie ewangelizacyjne / DEKALOG

W sobotę 11 września 2021 na Stadionie Orła Łódź wystąpią: Tony Melendez, o. Stan Fortuna, Adeb Chamoun Trio, Marika, Krzysztof Iwaneczko, Józef Skrzek, Dikanda, Agnieszka Cudzich, Piotr Łukaszewski i Marcin Spenner, Rafał Kobyliński SJ i o. Tomasz Jarosz CSsR. Chór i orkiestrę poprowadzi Hubert Kowalski. Kierownikiem artystycznym całości jest Marcin Pospieszalski.

– Projekt Decalogue jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego chrześcijanina. Artyści z różnych stron świata przekonują, że treść Dziesięciu Prostych Słów, wyryta została nie tylko na kamiennych tablicach, ale w materiale znacznie trwalszym – ludzkim sercu – wskazują organizatorzy wydarzenia.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Projekt „10 Prostych Słów” powstał z inicjatywy Marcina Pospieszalskiego, Radosława Grabowskiego oraz Rafała Urbańskiego przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Jego serce stanowi muzyczny album „Decalogue” zawierający 12 utworów inspirowanych dziesięciorgiem przykazań.

W nagraniu albumu udział wzięli m.in. tacy artyści jak: znany z grupy Kelly Family Michael Patrick Kelly (Irlandia), ojciec Stan Fortuna (USA), Levi Sakala (Zambia), Kelvin Grant (Jamajka), Tony Melendez (USA), Adeb Chamoun (Syria) oraz grupa znakomitych wykonawców z Polski: Marcin Pospieszalski (kierownik artystyczny), Jan Trebunia, Andrzel Lampert, Józef Skrzek, Darek Malejonek, zespół Luxtorpeda. Warstwa muzyczna okrzyknięta została „najbardziej profesjonalną produkcją z kręgu muzyki chrześcijańskiej”.


Zaproszenie na Projekt „10 Prostych Słów – Decalogue” do Łodzi


Od 9 do 11 września 2021 r. w Łodzi odbywa się VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji. Tegoroczne hasło spotkania brzmi „Miasto – Rewitalizacja”. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy, którzy chcą odkrywać Jezusa w mieście. Organizatorem kongresu jest Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji i Archidiecezja Łódzka.

W ostatni dzień kongresu wykład poprowadzi prof. Władysław Stróżewski, a w panelu dyskusyjnym, który poprowadzi Jacek Dubel CSsR, uczestniczyć będą prof. Jarosław Gajewski, prof. dr. hab. Bogusław Jasiński, aktor Adam Woronowicz, muzyk Joachim Mencel oraz abp Grzegorz Ryś.

Po Eucharystii pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka uczestnicy kongresu przejdą na Stadion Orła, w którym między innymi zostanie wystawiony spektakl modlitewno-ewangelizacyjny „Dekalog” w wykonaniu znakomitych artystów z całego świata.

W programie:

• Wspólne uwielbienie

• “Ja Jestem” – przepowiadanie kerygmatu

• Spektakl modlitewno-ewangelizacyjny “Dekalog” w wykonaniu znakomitych artystów z całego świata (więcej szczegółów o spektaklu na http://www.decalogue.pl)

• Kazanie na Górze – czytanie Ewangelii; adoracja Najświętszego Sakramentu; spowiedź.

Zobacz —> szczegółowy program Kongresu Nowej Ewangelizacji w Łodzi

Info na podstawie —> nowaewangelizacja.org / BP KEP: 9-11 września: VI Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji w Łodzi


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja