Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Piątek 3. tygodnia Wi...

Słowo na Wielki Post – Piątek 3. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś dwudzieste czwarte z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Piątek 3. tygodnia Wielkiego Postu – 17 marca 2023.

Zobacz wszystkie —> codzienne rozważania ks. Marka na Wielki Post


Czytanie z Ewangelii według Świętego Marka (Mk 12, 28b-34)

“Jeden z uczonych w Piśmie podszedł do Jezusa i zapytał Go:  «Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań?»

Jezus odpowiedział: «Pierwsze jest: „Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz jest jedynym Panem. Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą”. Drugie jest to: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Nie ma innego przykazania większego od tych».

Rzekł Mu uczony w Piśmie: «Bardzo dobrze, Nauczycielu, słusznie powiedziałeś, bo Jeden jest i nie ma innego prócz Niego. Miłować Go całym sercem, całym umysłem i całą mocą i miłować bliźniego jak siebie samego znaczy daleko więcej niż wszystkie całopalenia i ofiary».

Jezus, widząc, że rozumnie odpowiedział, rzekł do niego: «Niedaleko jesteś od królestwa Bożego». I nikt już nie odważył się Go więcej pytać.”

Cytat za  —> brewiarz.pl: Teksty liturgii Mszy św – Piątek, 12 marca 2021


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Piątek 3. tygodnia Wielkiego Postu

Czy i ja niedaleko jestem od Bożego królestwa? Czy chcę Ciebie słuchać, Panie, by przyjąć do serca Twoją naukę i nią żyć? Przypominasz, że jesteś Panem jedynym i moim Bogiem. I zachęcasz do miłości – całym sobą, tak, żeby każda cząstka mojej duszy należała do Ciebie. Bym nie miał bożków, które mnie od Ciebie odciągają. Tak tylko można Ciebie, Panie, kochać, bez kombinowania i kalkulowania, czy mi się to opłaca. Całym sercem, całą duszą, całym umysłem i całą mocą. A miłość do Ciebie przekłada się na miłość do człowieka. Inaczej się nie da. Ty, który jesteś Miłością i nią oddychasz, chcesz tylko odpowiedzi pełnej miłości; czułej miłości dla Twoich uczniów. Rozumnie odpowiadam, Panie, ale tak żyć często nie potrafię.

Pragnę prosić Ciebie dzisiaj o łaskę wiernego słuchania Twojego Słowa i siłę w służbie miłości do Ciebie i moich bliźnich. Tak, by moje życie było pieśnią Twojej miłości, która więcej znaczy niż całopalenia i ofiary. Niech moje życie w miłości będzie ofiarą całopalną dla Ciebie.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Piątek, 13 marca 2020


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: