Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“24 godziny dla Pana” – 17-28 ma...

“24 godziny dla Pana” – 17-28 marca 2023 – 10. edycja wielkopostnej inicjatywy modlitwy i pojednania

W dniach poprzedzających IV niedzielę Wielkiego Postu, 17-18 marca 2023 r., odbywa się 10. edycja wielkopostnej inicjatywy modlitwy i pojednania “24 godziny dla Pana”.

Wideo —> Radio Maryja / TV Trwam: Homilia Franciszka wygłoszona podczas Liturgii pokutnej w parafii Matki Bożej Łaskawej w Rzymie

„Pan wyciąga rękę, aby nas podnieść, gdy sięgając dna powierzymy się Jemu w szczerości serca” – powiedział papież Franciszek podczas nabożeństwa pokutnego odprawianego w ramach inicjatywy „24 godziny dla Pana”.

Wskazując na postać św. Pawła, Franciszek zaznaczył, że apostoł po osobistym spotkaniu z Chrystusem wszystkie swoje dotychczasowe zdobycze uznał za stratę. Miejsce Boga w jego życiu zajmowało do tej pory własne „ja” i nawet jeśli odmawiał różne modlitwy i sprawował obrzędy to nie miał z Nim osobiste…

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież: Bóg nie boi się zstąpić do naszych ciemności i otchłani 

Obejrzyj transmisję Telewizji Trwam —> Liturgii pokutnej pod przewodnictwem Papieża Franciszka w dniu 17 marca 2023 r.


Inicjatywa będzie obchodzona w diecezjach na całym świecie – czytamy w komunikacie Sekcji do spraw Podstawowych Zagadnień Ewangelizacji w Świecie Dykasterii do spraw Ewangelizacji.

W ramach przygotowania do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, kościoły pozostaną otwarte przez cały dzień, oferując wiernym i pielgrzymom możliwość pozostania w dowolnym momencie na adoracji oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi.

Papież Franciszek będzie przewodniczył inicjatywie „24 godziny dla Pana” 17 marca 2023 r. o godz. 16.30, w parafii Santa Maria delle Grazie al Trionfale (Piazza Santa Maria delle Grazie, 5). Podczas uroczystości pod przewodnictwem papieża będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania przez wszystkich wiernych, którzy wyrażą taką chęć.

Info i foto na podstawie —> BP KEP: 17-18 marca: 10. edycja wielkopostnej inicjatywy „24 godziny dla Pana”

Zobacz też —> 22. edycja akcji “Tak. Pomagam!” – Zbiórka żywności Caritas “by każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem”, 17-18 marca 2023

“24 godziny dla Pana” to akcja, którą zainicjował papież Franciszek w 2014 roku, kiedy to zachęcił do włączenia się w całodobową spowiedź. Stąd też w najbliższy piątek i w sobotę w wielu kościołach w Polsce i na całym świecie można będzie przystąpić do Sakramentu Pojednania przez całą dobę.

Ojciec Święty Franciszek w Bulli Misericordiae Vultus z kwietnia 2015 r. podkreślał, że wiele osób powraca dziś do Sakramentu Pojednania i odnajduje w nim często drogę powrotu do Pana, „aby żyć chwilą intensywnej modlitwy oraz nadać sens własnemu życiu”. Papież zachęcał do rozpropagowania inicjatywy przedłużonej adoracji i spowiedzi w diecezjach. “Z przekonaniem na nowo kładziemy w centrum Sakrament Pojednania, ponieważ pozwala dotknąć nam wielkość miłosierdzia” – pisał Ojciec Święty. Dodawał, że nie zmęczy go powtarzanie, żeby spowiednicy stali się prawdziwym znakiem miłosierdzia Ojca.

Na podstawie —> BP KEP/episkopat.pl


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja