Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na dziś – 18 lutego 2024 – I Nie...

Słowo na dziś – 18 lutego 2024 – I Niedziela Wielkiego Postu B

Słowo na dziś – codziennie o Słowie Bożym, Miłosierdziu Bożym i ludzkim, życiu Kościoła i ciekawych tematach wartych uwagi. Dziś 18 lutego 2024 r., I Niedziela Wielkiego Postu (Rok B), w którą polecamy: • Ewangelię Mk 1, 12-15 wraz z krótkim rozważaniem ks. Przemysława Krakowczyka SAC, • komentarz do dzisiejszych czytań ks. Wojciecha Węgrzyniaka, • zaproszenie do uczestnictwa w nabożeństwach Gorzkich Żali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (także online), • refleksję wokół dzisiejszej Ewangelii autorstwa ks. Piotra Spyry, oraz • cytat z Dzienniczka św. Siostry Faustyny (nr 302).


Posłuchaj Ewangelii na 18 lutego 2024 r. wraz z komentarzem:

Wideo —> Telewizja Misericordia: Dobra Nowina na dziś | 18 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu (rok B)

Ewangelia według św. Marka (Mk 1, 12-15)

“Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.

Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z  dnia 18 lutego 2024 roku

Zobacz też w serwisie Mateusz.pl —> Czytania na dziś w wersji tekstowej i audio (Maskacjusz TV) oraz komentarze do czytań

Komentarz do czytań liturgicznych na 18 lutego 2024 r. ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka:

Wideo —> Ks. Wojciech Węgrzyniak: DamyzBogiemRadę (I Niedziela Wielkiego Postu – B)


Wspieraj dzieło “Misericors”!


Gorzkie Żale w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nabożeństwo “Gorzkich żali” z kazaniem pasyjnym tradycyjnie odprawiane jest w Bazylice w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:20. Za udział w Gorzkich  Żalach na terenie Polski w okresie Wielkiego Postu można uzyskać, raz w tygodniu, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny.

Uczestnictwo w nabożeństwach Gorzkich Żali w łagiewnickim Sanktuarium możliwe jest także dzięki transmisji internetowej.

Transmisja on-line Gorzkich Żali z Bazyliki dostępna jest na stronie —> misericordia.eu i na kanale YouTube. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16.00, Msza święta.

Ks. Piotr Spyra:

“Są ludzie, którzy boją się ciszy, nie umieją w nią wejść i nie lubią jej. Może do tej grupy zaliczasz się i ty, który codziennie bardzo dużo się modlisz, ale twoja modlitwa jest sposobem, by nie doświadczyć ciszy?

Jezus przez czterdzieści dni przebywał na pustyni. Nie spotkał tam żadnego człowieka, nie było tam hałasu współczesnego Mu świata. Był tylko On, świat duchowy, przyroda i cisza.

Po tym czasie zewnętrznego Jezus wychodzi z pustyni, wraca do “świata” i zachowuje się tak, jakby wiedział precyzyjnie, jaka jest Jego misja, co ma robić i jakby szkoda było każdej sekundy na zbędne rzeczy. Bije od Jezusa jakaś niezwykła pewność siebie, skoncentrowanie na misji i ogromna znajomość duchowego świata.

Wszystko to zawiera się w słowach: “Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”…

Przeczytaj ⇒ całą refleksję wokół dzisiejszej Ewangelii (Mk 1, 12-15)

Dzienniczek św. Faustyny, nr 302:

“Wielka miłość rzeczy małe umie zamieniać na rzeczy wielkie i tylko miłość nadaje czynom naszym wartość.”

Źródło / zobacz pełny cytat na dziś > Faustyna.pl – Konkordancja do „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny: Cytat z “Dzienniczka” nr 302


Słowo na dziś – 18 lutego 2024